ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Поліція не пустила єпископа на богослужіння через гей-парад (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
14.06.2016 19:03

Фото: youtube.com
 
Поліція Києва перешкодила Єпископу Української Лютеранської Церкви (УЛЦ) В’ячеславу Горпинчуку звершити богослужіння для лютеранської громади, мотивуючи це охороною гей-параду «Марш рівності». Ієрархи Церков вважають такі дії поліції непрофесійними та проявом дискримінації віруючих людей.

З подібними труднощами зіткнулися й інші віруючи Лютеранської Церкви, які через дії поліції не змогли вчасно потрапити на Літургію та Біблійне навчання, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Як пояснив ІРС сам єпископ В’ячеслав Горпинчук, інцидент відбувся зранку в неділю, 12 червня, коли він прямував до будівлі на вулиці Терещенківській 2. Там громада УЛЦ впродовж вже багатьох років орендує приміщення для проведення служби Божої та всіх інших церковних заходів (уроків катехізису, Біблійних уроків).

Цього дня повністю була перекрита металевою сіткою вулиця Антоновича, де мешкає єпископ. І поліцейські порадили йому піти в обхід до площі Льва Толстого, щоб пройти через турнікети і рамки металошукачів. Однак там єпископа зупинила поліція і сказала, що йому прохід заборонено.

До кого б з поліцейських він не звертався, ніхто не дозволив йому пройти до місця богослужіння та не допоміг якось вирішити це питання.

На питання єпископа про те, на підставі якого закону його позбавляють конституційного права на свободу віросповідання, поліцейські відповіли, що обмеження його прав запроваджено місцевою владою заради його ж безпеки. Проте на прохання єпископа супроводити його до церковного приміщення і провести через територію гей-параду, якщо вона є такою небезпечною, поліцейські також відмовили.

“Ситуація ставала дедалі більш незрозумілою, особливо коли я побачив, як якась жінка у формі організаторів гей-параду давала знаки поліцейським кого пропускати, а кого ні. Зокрема, пропустили жінку, яка працювала в районі Метрограду”, – зауважив єпископ В’ячеслав Горпинчук.

За його словами, підполковник поліції Самусенко Олександр Васильович (т.в.о. заступника начальника управління – начальник слідчого відділу Голосіївського управління поліції ГУ Національної поліції у місті Києві) наполегливо відмовляв йому та іншим християнам-лютеранам у праві пройти на службу Божу, пояснюючи це якимись невідомими загрозами для безпеки.

Згодом підполковник поліції радив єпископу звертатися до організаторів гей-параду, аби він отримав від них дозвіл пройти на богослужіння. 
“Я звертався до жінки з гей-параду, яка керувала поліцією, але вона теж не реагувала на мої прохання. Врешті-решт, десь близько 10:20 вона наказала двом поліцейським підійти до мене і вони взяли мене і (на моє неодноразове прохання) ще декількох вірян, які в той час підійшли до рамки. І тоді вони провели нас вулицею Пушкінською до бульвару Шевченка, який всупереч заявам поліцейських, виявився не перекритим”, – зауважив очільник Української Лютеранської Церкви.
Через такі дії поліції та організаторів гей-параду, як пояснив єпископ, на Недільне богослужіння запізнилася і регент церковного хору, і інші парафіяни.
“Біблійний урок було зірвано. Служба Божа почалася із запізненням приблизно на півгодини. Варто зауважити, що жодних попереджень, схем проходу на час гей-параду тощо на нашій вулиці чи будь-де розміщено не було. Вважаю, що дії поліції були непрофесійні і носили відверто дискримінаційний характер по відношенню до представників Церкви”, – підсумовує єпископ. 


Наразі реакція керівництва Національної поліції України на цей інцидент не відома. Водночас на підтримку єпископа Української Лютеранської Церкви виступили ієрархи інших Церков, які засудили прояви релігійної дискримінації під час заходу, який позиціонувався, як акція проти дискримінації.

“Було беззаконно обмежено конституційні права на свободу совісті та свободу пересування. Безпідставно стороннім особам (які називали себе 'волонтерами') були передані державні функції – визначати, чи може лютеранський єпископ (до речі, представник релігійної меншини!) скористатися правом на пересування і пройти до своєї громади на богослужіння, чи ні”, – заявив архієпископ Євстратій (Зоря), Секретар Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату.

На його переконання, все це є прямим порушенням статті 24 Конституції України, згідної якої громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. “Єпископа В'ячеслава Горпинчука обмежили в його правах саме на підставі його політичних та релігійних переконань”, – підкреслив ієрарх УПЦ КП.

Натомість, після цього коментаря акаунт архієпископа Євстратія у Фейсбуці було заблоковано.
 
Слід зауважити, що нещодавно в Іспанії проти архієпископа Валенсії кардинала Антоніо Канісареса Ловери порушено кримінальну справу за так звану “мову ненависті”, оскільки католицький ієрарх в одній із своїх промов назвав гендерну ідеологію найбільш небезпечною для родини.

Натомість, в Україні стаття 180 Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді штрафу, громадських робіт, арешту або обмеження волі за “незаконне перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву релігійний обряд”, у тому числі для представників правоохоронних органів.
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС