Logo
Menu

Конституційна рада Казахстану визнала законодавчі поправки в сфері свободи віросповідання невідповідними Конституції

11:18
886

АСТАНА, Казахстан – За результатами розгляду поправок до закону «Про внесення змін і доповнень у деякі законодавчі акти Республіки Казахстан з питань свободи віросповідання та релігійних об'єднань» Конституційна рада Республіки Казахстан виявила низку протиріч. При цьому Президент Нурсултан Назарбаєв погодився з рішенням Конституційної ради республіки про визнання законодавчих змін не відповідає Конституції.

Зокрема, як пояснив голова Конституційної ради Ігор Рогов, «в понятійному апараті закону не дається чіткого визначення терміну "свобода віросповідання" і не визначається його співвідношення з передбаченим в Конституції правом кожного на свободу совісті». Поряд з цим було встановлено смислову неідентичність текстів закону казахською та російською мовами, що спотворює зміст правової норми і породжує неможливість її однозначного розуміння і застосування на практиці.

Слід зазначити, що зміни в законодавство Казахстану про свободу віросповідання та релігійні об'єднання були ініційовані парламентом для координації взаємовідносин держави і релігійних об'єднань.

Серед іншого законопроектом пропонувалося детально регламентувати діяльність релігійних груп, зокрема, пропонувалася класифікація щодо поділу релігійних об'єднань на центральні та місцеві, а також на релігійні групи. У законі також уточнювався порядок реєстрації релігійних об'єднань і встановлювалися підстави для відмови в реєстрації.

Цей закон критично був сприйнятий міжнародними організаціями, казахським експертами та громадськими структурами.

 

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ

www.irs.in.ua 

Джерело: Інтерфакс-Релігія

 

Institute for Religious Freedom
irs.in.ua

Follow us for getting breaking news on Facebook and Twitter.
More on the topic: законодавство

Read also on this topic