ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Верховна Рада відхилила законопроект про мораторій на приватизацію колишніх церковних споруд PDF Друк E-mail
29.06.2011 17:37

   Фото: www.irs.in.ua     
  
ВР не підтримала введення мораторію на приватизацію храмів

 
КИЇВ – Парламент відхилив законопроект народного депутата Ольги Боднар (БЮТ-Батьківщина) щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект № 3347 зазнав критики з боку профільного Комітету з питань економічної політики.

Голова підкомітету Олександр Бондар у своєму виступі зауважив, що Комітет, по-перше, пропонує узгодити введення заборони на приватизацію колишніх культових будівель та одночасно можливість їх повернення релігійним організаціям – як історичним наступникам їх колишніх власників.

Крім цього Комітет рекомендує визначитись щодо понять “використання” та “реституція” культового майна, тобто уточнити механізм його повернення релігійним організаціям.

“Народний депутат повинен врахувати нашу думку Комітету, внести новий законопроект, і ми його із задоволенням приймемо. Позиція Комітету: відправити законопроект суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання з урахуванням зауважень Комітету”, – підсумував Олександр Бондар.

Думку про необхідність доопрацювання законопроекту озвучив також голова парламентського Комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський.

“Ідея добра сама по собі – справді, щоби заборонити приватизувати. Але, якщо ми зараз ще втрутимося, вліземо знову в перерозподіл цього майна, ви собі уявляєте, в що ми втягнемо сьогодні релігійне життя України, а й, до речі, не тільки релігійне? Через те, очевидно, над цим законопроектом ще потрібно добре попрацювати”, – зауважив депутат.

Після цього голова Верховної Ради поставив на голосування пропозицію автора ініціативи про перенесення розгляду законопроекту, але лише 67 депутатів проголосували за це.
 
Аналогічним чином не знайшла підтримки і пропозиція про повернення законопроекту автору для доопрацювання – 72 голоси «За».

З них 36 – від фракції «БЮТ-Батьківщина», 17 – від Блоку НУНС, 15 – від групи «Реформи заради майбутнього». Фракції Партії регіонів, Народної партії та комуністів майже у повному складі відмовились голосувати за цю пропозицію.

За результатами розгляду, який відбувся 14 червня, законопроект вважається відхиленим. Тому за регламентом тотожне питання парламент може розглянути не раніше наступної сесії.

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій на зустрічі з Президентом Януковичем порушила питання про реституцію колишнього церковного майна, зокрема шляхом запровадження мораторію на приватизацію та вдосконалення механізму його повернення релігійним організаціям.

Як повідомляв ІРС, законопроект № 3347 щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення був внесений до парламенту у листопаді 2008 року. З того часу 2,5 роки він очікував на розгляд у профільному Комітеті з питань економічної політики, який очолює комуніст Олександр Ткаченко.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Еmail розсилка: укр. рус.

Блог Максима Васіна

Реєстрація церков по-новому

Юридичні відповіді на запитання щодо прийнятого законопроекту № 4128-д та нової процедури реєстрації церков.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС