ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Держдума значно обмежила свободу віросповідання в Росії PDF Друк E-mail
24.06.2016 23:18

Держдума РФ прийняла в третьому читанні "антимісіонерський" законопроект, який значно обмежує свободу віросповідання і проповіді в Росії.

Прийняті 24 червня зміни є частиною “антитерористичного” пакету, внесеного депутатом Держдуми Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим, який став відомим як “пакет Ярової”, повідомляє Інститут релігійної свободи.

До Федерального закону № 125-ФЗ «Про свободу совісті та релігійні об'єднання» додана нова глава, в якій наводиться визначення "місіонерської діяльності" та істотно обмежуються форми і місця її проведення.

Місіонерською діяльністю вважається будь-яка діяльність релігійного об'єднання, спрямована на поширення інформації про своє віровченні серед осіб, які не є його учасниками (членами, послідовниками), з метою їх залучення. Поширення віри і релігійних переконань через ЗМІ та в Інтернеті теж вважається місіонерством.

Прийнятий закон забороняє здійснення місіонерської діяльності в житлових приміщеннях, за винятком випадків проведення богослужінь і релігійних обрядів.


Місіонерську діяльність від імені релігійної організації мають право здійснювати тільки керівник релігійної організації, член її колегіального органу і (або) священнослужитель. Інші громадяни і юридичні особи мають право здійснювати місіонерську діяльність при наявності у них документа, виданого керівництвом релігійної організації про повноваження на здійснення місіонерської діяльності від її імені.

"Виходить, якщо ви зайшли до знайомих у гості і вирішили розповісти про свою віру, та ще й без дозвільного документа, то тепер за це можна отримати штраф", – коментує юрист Максим Васін, виконавчий директор Інституту релігійної свободи.

Тепер іноземні місіонери зможуть працювати тільки в тих суб'єктах Російської Федерації, де зареєстрована релігійна група або організація, що їх запросила. Місіонерська діяльність не може здійснюватися від імені представництва іноземної релігійної організації.

Місіонерська діяльність безперешкодно може здійснюється лише в культових будівлях, в приміщеннях і спорудах, що належать релігійним організаціям, і на земельних ділянках, на яких вони розташовані, а також в місцях паломництва, на кладовищах і в крематоріях.

Російська влада також ввели законодавчу заборону на поширення деяких ідей.

Наприклад, не допускається спонукання громадян віддавати своє майно релігійній організації, відмовлятися з релігійних мотивів від медичної допомоги в небезпечному для життя стані, до руйнування сім'ї, до перешкоджання отриманню обов'язкової освіти, до відмови від виконання встановлених законом цивільних обов'язків і до здійснення інших протиправних дій.

За ці порушення передбачені адміністративні штрафи, в тому числі великі – до мільйона рублів.

У правозахисному центрі «Сова» вважають, що поправки про місіонерство загрожують не тільки незареєстрованим релігійним групам, а й тим, у кого є реєстрація, – протестантам і новим релігійним рухам християнського спрямування. З труднощами можуть зіткнутися навіть православні місіонери, вважають правозахисники.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС