ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада Церков заявляє про необ’єктивність Суспільного мовлення PDF Друк E-mail
11.06.2018 17:05
 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вважає, що в українському інформаційному просторі сьогодні є обділеною найбільша соціальна група України – віруючі люди.

Про це йдеться у відкритому листі ВРЦіРО до Голови Правління ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Зураба Аласанії, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Подібні зауваження відносно однобічності чи упередженості Рада Церков висловила також і до інших національних телеканалів, які проігнорували в своїх новинах Всеукраїнську Ходу на захист прав дітей і сімей. Ця просімейна акція зібрала 2 червня в центрі Києва біля 10 тисяч громадян.

Таке свідоме замовчування не можна пробачити Суспільному мовнику, який закриває очі на такі суспільні акції на догоду чи-то тимчасовій кон’юнктурі, чи-то диктатові нетрадиційної меншості,зауважує Рада Церков.

У листі ВРЦіРО наголошується, що суспільне телерадіомовлення зобов’язане забезпечувати інформаційні потреби в тому числі і багатомільйонної аудиторії віруючих громадян, які є справними платниками податків до державного бюджету.

Ми з жалем змушені констатувати, що програмна політика Суспільного мовника далеко не відповідає суспільним сподіванням та поставленим завданням, – заявляє Рада Церков.

Українські церкви і релігійні організації очікують, що Правління та Наглядова рада ПАТ «НСТУ» звернуть увагу на ці зауваження та докладуть зусиль, щоб виправити цю ситуацію задля реалізації інтересів багатомільйонної аудиторії віруючих різних церков і релігійних організацій.

Нагадаємо, відповідно до статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації»:

Релігійні організації мають право брати участь у громадському житті, а також використовувати нарівні з громадськими об'єднаннями засоби масової інформації.

Як повідомляв ІРС, телевізійна корпорація BBC вирішила змінити підходи до висвітлення релігійних тем та релігійного життя країни з метою кращого представлення всіх конфесій.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС