ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Євстратій: "Найбільше нас турбує духовний стан суспільства, його моральний рівень" PDF Друк E-mail
27.10.2009 12:36
Голова інформаційно-видавничого управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, єпископ Євстратій (Зоря) прокоментував Інституту релігійної свободи результати виїзного засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке 19-20 жовтня проходило в Державі Ізраїль
 
 
єпископ ЄвстратійЄрусалим – святе місто для трьох монотеїстичних релігій: християнства, юдаїзму та ісламу. Тому символічно, що, яка об’єднує послідовників цих релігій в Україні, своє перше в історії виїзне засідання провела саме у Єрусалимі. І не просто в Єрусалимі, а поруч з горою Сіон, яка неодноразово згадується у Священному Писанні, як святе місце.

Програма візиту була дуже насиченою, бо за фактичні півтори доби перебування в Ізраїлі відбулося багато заходів, які умовно можна розділити на три групи: офіційні заходи, неофіційне спілкування, паломництво.

Слід відзначити високий рівень представництва, який забезпечили організатори для офіційних заходів. На зустрічах з Міністром закордонних справ Держави Ізраїль Авігдором Ліберманом та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль Яаковом Маргі українська сторона змогла засвідчити позитивний досвід у справі міжконфесійної взаємодії, який був високо оцінений. Зараз Україну нерідко загадують у закордонних новинах лише з приводу якихось скандалів або чвар у владі. Тому таким важливим є позитивне представлення нашого досвіду міжконфесійної співпраці.

Якісно пройшло і саме засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Було розглянуте широке коло питань. Але що найголовніше – всі учасники відзначили пріоритет духовної складової діяльності релігійних організацій над матеріальною. Безперечно, громади і віруючих турбують численні питання матеріального характеру – від ціни на газ до повернення культового майна. Але найбільше всіх нас турбує духовний стан суспільства, його моральний рівень. Вірю, що накреслені на зустрічі питання отримають позитивне продовження у робочій діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У неофіційній частині було тепле спілкування між учасниками, особливо під час обіду та вечері. Остання відзначала не тільки завершення робочої програми візиту, але була присвячена і приємному ювілею – 45-річчу від дня народження Головного рабина Києва і України Якова Дов Блайха, якого сердечно привітали як члени Ради, так і запрошені гості.

Не могло не зворушити також відвідання музею-меморіалу загиблих під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв «Яд ва-Шем».

Переконаний, що короткий по часу, але багатий на події, візит в Ізраїль став певним поворотним пунктом в діяльності Ради.
 
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС