ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Резолюція ПАРЄ № 1763 (2010) "Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги" PDF Друк E-mail
07.10.2010 17:06
 
Попередня версія
 
Переклад з англійської Інституту релігійної свободи
 
РЕЗОЛЮЦІЯ
Парламентської Асамблеї Ради Європи 

Право на заперечення з міркувань совісті
при наданні легальної медичної допомоги

 
№ 1763 (2010)

 

1. Жодна особа, лікарня або установа не повинна бути примушена, притягнута до відповідальності або дискримінована в будь-якій формі через відмову від виконання, надання, допомоги у здійсненні або проведенні аборту, здійснення викидня у людини або евтаназії чи будь-якої дії, яка може призвести до смерті людського плоду або ембріона, з будь-якої причини.
 
2. Парламентська Асамблея підкреслює необхідність підтвердити право на заперечення з міркувань совісті разом з обов'язком держави гарантувати, що пацієнти мають доступ до своєчасної легальної медичної допомоги. Асамблея стурбована тим, що нерегульоване використання заперечення з міркувань совісті може неспіврозмірно вплинути на жінок – особливо на тих, які мають низькі доходи або мешкають у сільських районах.
 
3. У переважній більшості держав – учасників Ради Європи практика заперечень з міркувань совісті регулюється адекватно. Всеосяжні та чіткі правові і політичні рамки, що регулюють практику заперечень з міркувань совісті з боку медичних працівників, покликані забезпечити дотримання, захисту і реалізації прав та інтересів осіб, які звертаються по легальні медичні послуги.
 
4. З огляду на зобов'язання держав – учасників щодо забезпечення доступу до легальної медичної допомоги та захисту права на здоров'я, а також зобов'язання щодо забезпечення поваги до права на свободу думки, совісті і релігії медичних працівників, Асамблея закликає держави – учасників Ради Європи розробити всеосяжні і чіткі правила, що визначають і регулюють заперечення з міркувань совісті в області охорони здоров'я і медичних послуг, які будуть:
 
4.1. гарантувати право на заперечення з міркувань совісті відповідно до процедури, про яку йде мова;
 
4.2. гарантувати, що пацієнти були поінформовані про будь-які заперечення своєчасно та направлені до іншого медичного працівника;
 
4.3. гарантувати, що пацієнти отримають необхідне лікування, зокрема в надзвичайних ситуаціях.
 
________________________________________
[1] Дебати Асамблеї відбулись 7 жовтня 2010 року (35-е засідання) (див. Документ № 12347, доповідь Комітету з соціальних питань, охорони здоров'я і справ сім'ї, доповідач: пані МакКаферті; і Документ № 12389, висновок Комісії з рівних можливостей жінок і чоловіків, доповідач: пані Цирцене). Текст ухвалений Асамблеєю 7 жовтня 2010 року (35-е засідання).

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

теги: ПАРЄ

 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

  cлідкувати за новинами   приєднатися!
RSS-новини .Е-mail розсилка: укр. рус.

Доповідь ІРС

Доповідь "Свобода віросповідання під прицілом"

Російський терор на окупованих територіях Східної України.

Блог Максима Васіна

Як перереєструвати неприбуткову організацію?

Які саме вимоги Податкового кодексу та інших законів необхідно вказати у статуті неприбуткової організації

Що означає рішення Конституційного Суду про мирні зібрання?

Чи існують якісь обмеження щодо строку сповіщення про мирний захід, зокрема релігійний.

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС