Верховна Рада Україна схвалила перелік релігійних діячів Російської православної церкви, на яких повинні бути накладені санкції за поширення ідеології війни та геноциду проти Українського народу. Парламентарі винесли це питання на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Під час пленарного засідання 31 травня за постанову № 7332 проголосували 292 народних депутати України. 

Санкціями передбачається, зокрема, блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном; застосування заборон в’їзду на територію України; припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та інших контактів, а також інших економічних і фінансових санкцій. 

Під цими санкціями опинилися вісім представників РПЦ, а саме:

  • патріарх Московський і всієї Русі Кирил (Гундяєв);
  • керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ, митрополит Волоколамський Іларіон;
  • заступник керівника відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ, протоієрей Микола Балашов;
  • митрополит Псковський та Порховський РПЦ Тихон;
  • архієпископ Сиктивкарський і Комі-Зирянський Російської православної церкви Питирим;
  • протоієрей РПЦ, письменник, проповідник та педагог Артемій Владимиров;
  • митрофорний протоієрей РПЦ, проповідник, телеведучий Андрій Ткачов;
  • російський православний богослов, педагог і публіцист, доктор богослов’я, заслужений професор Московської православної духовної академії і семінарії РПЦ Олексій Осипов.

Проект цієї постанови був поданий на розгляд до Верховної Ради 29 квітня 2022 року групою парламентарів із різних фракцій. 

У вівторок, 31 травня, також стало відомо, що Європейський Союз узгодив новий пакет санкцій проти Росії, у зв’язку з її вторгненням до України. Шостий пакет санкцій ЄС включає скасування доступу до платежів SWIFT для найбільшого російського банку «Сбербанк», заборону ще трьом російським державним мовникам здійснювати мовлення в Європі та подальше накладення санкцій на “відповідальних за воєнні злочини в Україні”. До списку цих осіб серед інших входить Московський патріарх Кирил (Гундяєв).