Інститут релігійної свободи запрошує на презентацію доповіді «Російський наступ на релігійну свободу в Україні», яка побачить світ українською та англійською мовами, а також скорочено – російською.

Презентація відбудеться в онлайн-форматі у четвер, 22 вересня, о 16:00 (за Київським часом). Запрошуємо до висвітлення цієї події журналістів, урядовців, правозахисників, науковців і експертів. Для участі просимо зареєструватися: https://forms.gle/WriMMqYUvAMU2sRUA 

Зареєстровані учасники отримають посилання на Zoom-конференцію та електронну версію доповіді ІРС.

У презентації в якості спікерів візьмуть участь співавтори доповіді та релігійні діячі різних конфесій, зокрема:

  • Олександр Заєць, голова правління ІРС;
  • Максим Васін, виконавчий директор ІРС;
  • Ігор Козловський, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України;
  • Євстратій (Зоря), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України;
  • Віталій Кривицький, єпископ-ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні;
  • Анатолій Козачок, перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської;
  • Олекса Петрів, митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви;
  • Володимир Кондор, виконавчий секретар Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів.

Проведене Інститутом релігійної свободи дослідження відображає вплив російського вторгнення на релігійні громади України. У доповіді оприлюднені задокументовані факти цілеспрямованих обстрілів, вандалізму і пограбувань релігійних споруд, нападів на релігійних діячів, включаючи тортури і навмисні страждання, які вчиняли російські військові в Україні у період з 24 лютого 2022 року. Також представлено аналіз стану свободи віросповідання в Криму, окупованому Російською Федерацією у лютому 2014 року.

За допомогою QR-кодів і гіперпосилань читачі зможуть побачити відеозаписи свідчень про російські воєнні злочини, за що Росія загалом, винні посадові особи та виконавці цих злочинів повинна бути притягнуті до відповідальності згідно міжнародного гуманітарного права.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Замкнута віра» (Locked Faith) за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.