Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець обговорив із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) напрямки співпраці в сфері правозахисту та вирішення гуманітарних проблем в умовах війни.

Перша зустріч ВРЦіРО з новопризначеним омбудсменом відбулася 20 вересня в Києві.

Учасники зустрічі обговорили гуманітарні питання, пов’язані перебуванням у полоні тисяч захисників і захисниць України та цивільних людей. Рада Церков протягом лютого – травня цього року неодноразово ініціювала на міжнародному рівні питання обміну полоненими, у тому числі щодо евакуації мирних мешканців і поранених захисників Маріуполя.

Омбудсмен подякував представникам церков і релігійних організацій за їх активну участь у допомозі цивільному населенню та Збройним силам України упродовж більше ніж 8 років військової агресії Росії проти України.

Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
В останні місяці повномасштабного вторгнення ми бачили героїзм представників різних релігій і конфесій в питаннях евакуації і організації “зелених коридорів” для порятунку цивільного населення, їх розселення та організації життя в місцях переселення.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій висловила готовність делегувати представників від різних конфесій з метою налагодження постійної взаємодії з Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 

З боку ВРЦіРО в зустрічі взяли участь: Головуючий у ВРЦіРО, єпископ Маркос Оганесян, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук, секретар Київської Митрополії Православної церкви України архієпископ Вишгородський Агапіт, перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов, виконавчий секретар Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів Володимир Кондор, а також представники Духовного управління мусульман України, Української Лютеранської церкви, Української Християнської Євангельської Церкви та Об’єднання іудейських релігійних організацій України.