Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій коментує ситуацію навколо законодавчої ініціативи, яка збурила релігійну спільноту.

Заради справедливості, прагну внести деякі роз’яснення щодо сумнозвісного законопроекту №0931:

1. Законопроект насправді не загрожує всім, без винятку, віруючим людям. Віруючі, але не практикуючі – можуть спати спокійно. Нас судитимуть лише тоді, коли ми не погодимося виконати дії, які несумісні з нашим віровизнанням, або прилюдно назвемо речі своїми іменами – так, як називає їх Бог.

2. Справді віруючі люди погоджуються з необхідністю закону проти дискримінації. Однак слід дивитися на світ більш широким зором і бачити інші ризики, а не як ті, хто на замовлення, просувають ідеологію, в яку здебільш самі не вірять.

3. Ми не виступаємо проти законопроекту № 0931 у цілому. Ми виступаємо проти ігнорування та відхилення (знову ж таки “зацікавленими” лобістами) поправок, які надала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій.

4. Є неправдою, що цей законопроект у разі врахування поправок релігійної спільноти нівелюватиме протидію дискримінації в українському суспільстві. Скоріш навпаки: без цих поправок він розкриє скриню Пандори і загострить суспільну ситуацію, що зовсім не на часі, коли держава провадить війну та має внутрішнє політичне напруження. Чи насправді народні обранці не свідомі того, за що голосуватимуть?

5. Законопроект №0931 є частиною “гендерного пакету”, у якому (подібно до подібних) не йдеться про пригнічених. Такі закони, насправді (так як і Стамбульська Конвенція) впроваджують ідеологічні зміни у законодавстві та люто борються з противниками цього.

Єпископ Віталій Кривицький

Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,

Ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні