Українські релігійні діячі звертають увагу членів Всесвітньої Ради Церков на те, що Росія як держава-терорист не зупиняється.

У зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій спрямованому до ВРЦ 20 жовтня наголошується, що протягом останніх днів російська армія брутально порушила право на життя цивільних громадян України, вчинивши злочинні збройні дії проти цивільного населення. Через це ВРЦіРО просить Всесвітню Раду Церков звернутися до офіційних осіб Російської  Федерації з закликом про необхідність дотримання вимог міжнародного гуманітарного права стосовно громадян України.

“Впродовж останніх днів Російська Федерація значно активізувала здійснення актів терору та геноциду стосовно мирного населення України, застосувавши у великій кількості широкий арсенал ракетного озброєння. Понад дві сотні крилатих ракет та дронів-камікадзе іранського виробництва уразили мирні українські міста та села, що неможливо виправдати військовою необхідністю”, – наголошується у зверненні ВРЦіРО.

При цьому російські офіційні особи не приховують свого злочинного прагнення напередодні холодів та зимового періоду знищити життєважливу інфраструктуру українських міст. 

Українські релігійні діячі зауважили, що на сьогодні у полоні російських загарбників у жахливих нелюдських умовах перебувають тисячі наших захисників та цивільних людей, які піддаються жорстоким тортурам, катуванню, фізичному та психологічному тиску. Про долі більшості з них Росія не надає жодної інформації, не допускаючи до них навіть представників Міжнародного комітету Червоного Хреста та ігноруючи усі норми міжнародного гуманітарного права. 

З огляду на це, ВРЦіРО також закликала Всесвітню Раду Церков надати сприяння в поверненні додому всіх постраждалих від російської агресії українців.