Наступним кроком буде передача собору в безоплатне користування Кримській єпархії Православної Церкви України.

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 1213, прийнятою 28 жовтня 2022 року на виконання постанови Верховної Ради України від 17 лютого.

Відповідно до цього урядового рішення Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в Сімферополі прийнято у державну власність.  

При цьому Кабмін доручив Міністерству культури та інформаційної політики:

1) вжити заходів до державної реєстрації прав на Собор;

2) опрацювати питання про передачу Собору в безоплатне користування Кримській єпархії Православної Церкви України.

Документ також передбачає перспективу передачі Собору у власність Кримської єпархії Православної Церкви України. Ця частина постанови набере чинності на наступний день, коли буде призначено Раду міністрів Автономної Республіки Крим, що очікується після деокупації українського півострову.

Нагадаємо, щоб добитися цього рішення архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент (Кущ) 10 грудня 2019 року біля Будинку уряду оголосив безстрокове голодування, яке припинив за тиждень після переговорів із урядовцями. 

Тепер постанова Уряду дає можливість продовжити захист у міжнародних інстанціях порушених прав громади Православної Церкви України на Кримському півострові. Раніше, у вересні 2019 року, на підставі скарг вірян ПЦУ Комітет ООН з прав людини у якості тимчасового заходу просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з Кафедрального собору Володимира та Ольги у Сімферополі.

Як відомо, Кримська єпархія ПЦУ у Криму єдина з релігійних громад на півострові яка відмовилась від “перереєстрації” відповідно до російського законодавства, через що систематично зазнає переслідування вірян, священнослужителів та членів їхніх сімей. 

Фото: Укрінформ