У річницю повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого 2023 року, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з капеланами, які служать у Збройних силах України та Національній гвардії України.

Під час зустрічі, що відбулася в Києво-Печерській лаврі, Глава держави відзначив важливість служіння капеланів. Він підкреслив, що священники-капелани допомагають зберігати стійкість духу військовослужбовців, котрі захищають Україну на полі бою. Військові та їхні рідні довіряють капеланам, мають змогу ділитися своїми переживаннями та знаходять підтримку.

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр нагадала, що капеланську службу у Збройних Силах України на законодавчому рівні запроваджено у 2022 році. Відтоді капелани працюють із військовими на передовій і надають їм важливу духовну підтримку.

Володимир Зеленський
Президент України
Я дякую за ваше служіння, за те, що ви були разом із бійцями в цей рік повномасштабної війни. Підтримували їх духовно, підтримували їхні сім’ї. Я радий, що в нас є відповідна реформа, відповідний закон. Але, на мою думку, найголовніше, що в нас є ви.

Присутні на зустрічі капелани подякували Президенту України за підтримку запровадження капеланської службу у війську та подальшого її розвитку.

«Наша мета – підставити плече й бути поруч. Ми на фронті для того, щоб показати, що народ разом із тими, хто воює. І Бог не залишить. Це допомагає людям і надихає. А коли сильний дух, то людина робить диво. З Богом переможемо», – наголосив один із присутніх військових священиків.

Президент Зеленський також поцікавився, чим може допомогти у розвитку служби капеланства у Збройних Силах. Учасники обговорили важливість збільшення чисельності капеланів, питання врегулювання верифікації духовної освіти, що необхідно для отримання військових звань та зарахування до війська.

Під час заходу Глава держави вручив військовим капеланам державні нагороди: орден «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» та медаль «Захиснику Вітчизни».

У зустрічі також взяв участь Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.

Фото: president.gov.ua