Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) розповіли делегації релігійних діячів Данії про духовну та гуманітарну діяльність українських конфесій під час війни, а також про вплив російської агресії на становище релігійних громад в Україні. 

Зустріч ВРЦіРО з делегацією Ради з міжнародних відносин Євангелічно-Лютеранської Церкви Данії відбулася 3 червня 2023 року в Києві під головуванням єпископа УЛЦ Вʼячеслава Горпинчука

Данську делегацію очолював преподобний д-р Нільс Найман Еріксен, єпархія Копенгагена, парафія Вестербро, член Національної ради з міжнародних відносин Євангелічно-Лютеранської Церкви в Данії (Народної Церкви).

Данські гості з перших уст дізналися про масштабні руйнування релігійної інфраструктури України внаслідок масивних ракетних і артилерійських обстрілів Росією цивільних об’єктів, у тому числі храмів, та про зусилля українських церков, спрямовані на протидію російській пропаганді та поширенню геноцидальної ідеології “руський мір”. 

Представники ВРЦіРО розповіли також делегатам із Данії про міжконфесійну співпрацю та високий рівень свободи віросповідання в Україні, незважаючи на умови воєнного стану. 

Українські релігійні діячі обговорили напрямки співпраці з Євангелічно-Лютеранською Церквою Данії в контексті підтримки України під час війни. Зокрема йшлося про підготовку зустрічей високого рівня для налагодження кращої взаємодії в гуманітарній сфері.

Представники Данської Церкви висловили всебічну підтримку і солідарність Українському народові в його боротьбі за незалежність Української держави та демократичні цінності. 

Головуючий у ВРЦіРО єпископ В’ячеслав Горпинчук від імені релігійної спільноти України подякував данській стороні за допомогу і закликав продовжити молитися за Український народ та практично допомагати Україні в боротьбі за її незалежність, суверенітет та державність. 

В зустрічі взяли участь уповноважені представники Української Лютеранської Церкви, Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Православної Церкви, Української християнської євангельської Церкви, Німецько-євангелічної лютеранської Церкви України, Українського Біблійного товариства, а також Інституту релігійної свободи.