Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій розглянула питання вдосконалення капеланської служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях. Крім цього, представники конфесій увійдуть до складу урядової робочої групи, які розроблятиме законопроєкт про реалізацію конституційного права громадян на альтернативну (невійськову) службу під час воєнного стану. 

Ці та інші актуальні питання державно-церковних відносин стали предметом розгляду під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 18 липня 2023 року в Києві під головуванням єпископа Української Лютеранської Церкви Вʼячеслава Горпинчука

Глави і повноважні представники конфесій ознайомилися з інформацією про актуальні законодавчі ініціативи з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, яку надав Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський

Учасники засідання обговорили подальші заходи, спрямовані на розвиток взаємодії з виконавчою владою України у сфері протидії російській агресії, в тому числі з питань духовної реінтеграції звільнених територій та душпастирської опіки українських громадян, які пережили російську окупацію. 

Окрему увагу релігійні діячі приділили суспільним ризикам в контексті ухваленого у першому читанні урядового проєкту закону № 7457 про “легалізацію медичного канабісу”. Рада Церков вирішила розвивати діалог з парламентом загалом і профільними комітетами, щоб позиція релігійної спільноти стала більш зрозумілою для народних депутатів України. 

Учасники засідання заслухали інформацію щодо можливості співпраці ВРЦіРО з Конференцією Європейських Церков. Йшлося про можливе фінансування відновлення релігійних обʼєктів, знищених і пошкоджених унаслідок російських атак. Крім цього, релігійні діячі розглянули можливість адвокаційної поїздки до делегації Всеукраїнської Ради Церков до США. 

Також Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій продовжить традицію проведення урочистих заходів із благословення народу України з нагоди річниці відновлення незалежності України. Цей захід щороку відбувається вранці 24 серпня у Софійському соборі в Києві. ВРЦіРО звернулася до керівництва держави щодо організації урочистості «Благословення України» на найвищому державному рівні. 

Наприкінці засідання члени ВРЦіРО обговорили питання участі в діяльності Ради Духовного управління АР Крим. Крім цього, Рада Церков вирішила подовжити термін головування єпископа Української Лютеранської Церкви Вʼячеслава Горпинчука до 1 вересня 2023 року.