21 серпня 2023 року відбулася зустріч Голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександра Мережка та членів Комітету з представниками Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій у приміщенні Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України у місті Києві.

У заході взяли участь народні депутати України, секретар Комітету Андрій Шараськін, член Комітету Ігор Кривошеєв, а також представники Дипломатичної академії та відповідального підрозділу МЗС України.

Під час зустрічі відбувся продуктивний обмін думками щодо міжрелігійного діалогу, ролі та місця церков і релігійних громад під час війни, зокрема релігійної дипломатії як складової частини народної дипломатії та голосу суспільства і можливостей донесення до широкого загалу іноземних громадян достовірної інформації про Україну, протидії розповсюдженню наративів російської федерації, у тому числі щодо переслідувань представників релігійних громад та гоніння проти церков, а також необхідності більшої уваги ЗМІ до релігії та релігійних організацій.

Зокрема було обговорено питання європейської та євроатлантичної інтеграції, а також необхідності підтримки України з боку громадян держав-членів НАТО напередодні Вашингтонського саміту та наближення членства нашої держави в ЄС та НАТО.

Наприкінці цього заходу учасники погодилися щодо важливості підтримки діалогу у форматі періодичних зустрічей. 

У зустрічі взяли участь єпископ Української лютеранської церкви В’ячеслав Горпинчук, митрополит Православної Церкви України Євстратій (Зоря), єпископ Римсько-Католицької Церкви в України Віталій Кривицький, митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів, заступник муфтія Духовного управління мусульман України шейх Рустам Гафурі, муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов та представники інших конфесій.

У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Джерело: komzak.rada.gov.ua