З 1 вересня 2023 року на наступний піврічний термін головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій перейшло до Церкви адвентистів сьомого дня на чолі зі Станіславом Носовим, президентом Української уніонної конференції ЦАСД. 

Відповідно до Положення про ВРЦіРО, члени Ради головують почергово протягом піврічного періоду. Принцип ротації головуючого у Раді дозволяє зберігати незалежність і самоврядність у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій.

Протягом поточного року, з 1 січня до 31 серпня, у Раді головував єпископ Української лютеранської церкви В’ячеслав Горпинчук. Термін його повноважень тривав довше – протягом восьми місяців – на підставі окремого рішення ВРЦіРО.

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій була утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція. Її метою є об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

На сьогодні до складу ВРЦіРО входять 16 церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римсько-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейське та мусульманські релігійні об'єднання. Відтак Рада Церков представляє більш як 95 % усіх релігійних організацій України.