Ціна на природний газ для опалення храмів і інших потреб релігійних організацій не подорожчає з початком 2024 року за умови укладання нових договорів не пізніше 31 грудня.

Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 року № 1325. Уряд вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам, затвердженого постановою Кабміну від 19 липня 2022 року № 812.

Нова редакція абзацу першого пункту 6 Положення передбачає:

ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” постачає з 1 вересня 2022 р. до 15 квітня 2024 р. (включно) природний газ бюджетним установам на умовах договору постачання, укладеного з цим товариством на період до 31 грудня 2022 р., а також з 1 січня 2024 р. до 15 квітня 2024 р. (включно) з ресурсів природного газу українського походження релігійним організаціям на умовах договору постачання, укладеного з цим товариством у строк до 31 грудня 2023 р., за ціною, що становить 16390 гривень з урахуванням податку на додану вартість за 1000 куб. метрів газу (без урахування тарифу на послуги з транспортування природного газу для точки виходу та коефіцієнта, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед).

Для отримання природного газу за цією ціною релігійні організації повинні до кінця року укласти нові договори з ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”. На цю державну компанію уряд поклав спеціальні обов’язки щодо забезпечення постачання природного газу споживачам, що є бюджетними установами, а також релігійними організаціями.

Як повідомляв ІРС, протягом 2023 року релігійні організації отримували природний газ на подібних умовах на підставі договорів із ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”.

Фото: Енергореформа