24 лютого 2024 року голова Міжнародного альянсу свободи віросповідання та переконань (IRFBA) Роберт Рехак зробив заяву з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну. В заяві, зокрема, зазначено, що «це вторгнення не тільки погіршило і без того жахливу ситуацію з правами людини, особливо щодо свободи релігії та віросповідання на тимчасово окупованих українських територіях, але й убило релігійних лідерів та прихильників різних конфесій».

Згідно даних, наведених у заяві, «за останні два роки російські війська вбили тридцять українських священнослужителів і двадцять шість взяли в полон/ув'язнили» та знищили або пошкодили більше 600 релігійних об’єктів. 

Крім того, в заяві голови IRFBA  наголошено про безсумнівну причетність Московського Патріархату, який часто називають Російською Православною Церквою, та її лідера Кіріла Гундяєва «до спроб легітимізувати російську агресію та підірвати суверенітет України».

В заяві також зазначено, що Росія пригнічує свободу віросповідання на тимчасово окупованих територіях і метою окупаційної влади є примус релігійних громад і лідерів до співпраці з російським режимом або покарання не згодних з цим релігійних діячів. 

Голова IRFBA Роберт Рехак заявляє, що «міжнародна спільнота має бути солідарною з Україною, усуваючи багатогранні наслідки російської агресії та притягаючи Російську Федерацію до відповідальності за грубі порушення міжнародного права, включаючи злочини проти людяності та військові злочини».

Нагадуємо, що спеціальний посланець МЗС Чехії з питань Голокосту, міжконфесійного діалогу та свободи віросповідання Роберт Рехак разом з делегацією чеських релігійних діячів з візитом солідарності відвідав міста  Бучу і Ворзель на Київщині у червні 2023 року.