13 травня 2024 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) зустрілася в Києві в приміщенні німецької євангелічно- лютеранської церкви св. Катерини з Президентом Всесвітньої Лютеранської Федерації (ВЛФ), єпископом дієцезії Віборгу Генріком Стубкьєром (Данія) та Генеральним секретарем ВЛФ Др. Анне Бургхардт (Естонія). 

Представник Головуючого у ВРЦіРО пастор Анатолій Райчинець від імені релігійної спільноти висловив подяку керівникам Всесвітньої Лютеранської Федерації за підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення, у тому числі, за молитви за справедливий мир для України, за допомогу українським біженцям в Королівстві Данія і в Естонії, за гуманітарну допомогу та за поширення правдивої інформації у світі про війну й російську агресію. 

Верховний архієпископ УГКЦ Святослав Шевчук у своєму виступі зазначив про гуманітарні виклики в контексті війни та щодо спільної відповідальності церков разом з церквами та урядами інших країн у вирішенні гуманітарних проблем в Україні. «Ми маємо спільними зусиллями вирішити гуманітарну кризу, щоб ця криза не перетворилася в гуманітарну катастрофу», - зазначив Глава УГКЦ Святослав Шевчук. В своєму виступі він також підкреслив важливість капеланського служіння для військових та їх родин, про статус священнослужителів та роль церков в українському суспільстві, а також про адвокаційну діяльність церков і релігійних організацій на міжнародному рівні. 

Учасники зустрічі зазначили загальну проблему у зв’язку з тим, що Російська православна церква є автором геноциїдальної ідеології «русского міра» і через церковні канали поширює ці не християнські наративи. 

Керівники ВЛФ зазначили, що їх візит в Україну має на меті подальшу підтримку українського народу в його боротьбі за свободу і справедливий мир. Крім Президента і Генерального секретаря ВЛФ, в зустрічі з ВРЦіРО взяли участь Марк Мулан, голова гуманітарного офісу ВЛФ в Україні, та Йозеф Платнер, голова гуманітарної допомоги України в Європі.  

Всесвітня Лютеранська Федерація об'єднує 150 Церков у 99 країнах загальною кількістю у близько 77 мільйонів вірян. Офіс ВЛФ знаходиться в Женеві (Швейцарія) і координує комунікацію між лютеранськими Церквами учасницями, а також гуманітарну працю в різних регіонах світу, в тому числі, в Україні.

Фото: Анатолій Назаренко