Гасло «Ми всі рівні, але всі різні», яке ми обрали, щоб окреслити Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій, є ключем до розв’язку непростих завдань і служіння на спільне благо.

Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ та Головуючий у ВРЦіРО, у вітальному слові з нагоди відкриття науково-практичної конференції з нагоди 25-річчя заснування ВРЦіРО, яка 17 червня відбулася у Києві.

Привітавши присутніх із 25-річним ювілеєм ВРЦіРО, Глава УГКЦ пояснив мету проведення наукової конференції з цієї нагоди.

Святослав
Головуючий у ВРЦіРО, Отець і Глава УГКЦ
Мета сьогоднішньої конференції полягає у всесторонньому та інтелектуальному осмисленні, чим є Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій. З одного боку, ВРЦіРО є громадською організацією, а з іншого – релігійні спільноти є невід’ємною частиною громадянського суспільства.

Наголосивши, що заснування Ради Церков в Україні стало благословенням для самих Церков та конфесій, Отець і Глава УГКЦ розповів про різні напрямки її діяльності. Як пояснив він, ВРЦіРО – це спільнота, яка творить простір для спілкування між Церквами, конфесіями та релігіями в Україні, яка звертається до суспільства і яка є голосом українського народу перед українською владою і на міжнародному рівні.

Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, ВРЦіРО

«За останні двадцять п’ять років в Україні на міжрелігійному і міжконфесійному рівні ми маємо напрацьоване соціальне вчення, на якому можна будувати демократичне суспільство за українським зразком. Такої Ради нема більше ніде у світі. Усі дивуються, що між нами може бути спільного, але наша однодушність позитивно впливає на український та міжнародний рівень», – зазначив Блаженнніший Святослав.

Крім цього, Глава УГКЦ наголосив і на ролі ВРЦіРО як суб’єкта державно-церковних стосунків.

Святослав
Головуючий у ВРЦіРО, Отець і Глава УГКЦ
У найбільш кризові моменти, під час Революції Гідності, Рада Церков ставала голосом народу перед державними діячами. Нам потрібно все осмислити і обміркувати, бо з'ясувалося, що ми можемо значно більше, ніж зробили до цього. Ми хочемо спільно послужити українському народові.

У вступній частині конференції до учасників з вітальним словом звернувся також доктор фізико-математичних наук, в. о. ректора та перший проректор КНУ імені Т. Шевченка професор Володимир Ільченко. Він привітав членів Ради із 25-річним ювілеєм і звернув увагу на те, що соціологічні дослідженні в Україні фіксують великий відсоток довіри до Церкви як інституції. Це, за його словами, засвідчує вагому роль Церкви у розвитку суспільства.

З програмою наукової конференції з нагоди 25-річчя ВРЦіРО можна ознайомитися за цим посиланням.

Нагадаємо, що у 2021 році Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій відзначає 25 років від заснування. Наукова конференція, яка відбулася 17 червня 2021 року в стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розпочала урочисте святкування ювілею. Вже за тиждень, 24 червня, відбудеться урочисте засідання ВРЦіРО.

Частина 1 наукової конференції:

Частина 2 наукової конференції:

Фото: Олександр Савранський