Васін Максим Сергійович займається правозахисною діяльністю з 2001 року. Він керує адвокаційними кампаніями на захист релігійної свободи на національному та міжнародному рівнях.

Максим Васін має великий досвід у розробці релігійного законодавства та державної політики, сприянні міжконфесійному діалогу та державно-конфесійній співпраці, який він здобув за 16 років роботи на посаді виконавчого директора Інституту релігійної свободи.

Є співавтором кількох десятків законопроектів та поправок до законів, спрямованих на захист та розвиток свободи совісті та віросповідання в Україні. Його академічні публікації присвячені питанням державно-церковної взаємодії, міжрелігійного діалогу та ролі релігії в глобальних конфліктах.

2019 року пройшов навчальну програму «Релігія та верховенство права», організовану Міжнародним центром права та релігієзнавства (ICLRS) на базі Оксфордського університету (Велика Британія).

2021 року захистив дисертацію в Національному авіаційному університеті (Київ) та здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук (Ph.D. in Law).

Входить до складу таких професійних спільнот:

  • Міжнародний консорціум з питань права та релігії (ICLARS);
  • Religious Liberty Partnership (RLP);
  • Експертна рада Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

У статусі національного консультанта бере участь у реалізації в Україні проєктів ООН (UNFPA), ОБСЄ та Ради Європи.

Контакти і публікації: