Міністерство соціальної політики України обговорило з релігійними діячами залучення до інформаційної кампанії щодо обізнаності населення з питань протидії торгівлі. 

Цій проблематиці було присвячено круглий стіл на тему: “Консолідація органів державної влади та церков і релігійних організацій у сфері протидії торгівлі людьми”, який відбувся 21 липня в Києві. 

Ольга Ревук
Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції
Я переконана, що ще одним надважливим механізмом превенції протидії та боротьби з торгівлею людьми є консолідація зусиль державних органів влади з громадськістю, церквами та релігійними організаціями. Ця співпраця на всіх рівнях, центральному, регіональному та місцевому, зроблять вагомий вклад у розбудову спільної безпеки.

Одне із завдань Мінсоцполітики у сфері протидії торгівлі людьми та боротьби з нею – це моніторинг будь яких ризиків, під час яких особа може стати жертвою торгівлі людьми. Саме на цьому етапі попередження торгівлі людьми дуже важливу роль може відіграти церква та релігійні організації. 

З метою координації дій Мінсоцполітики, церков, релігійних і громадських організацій задля запобігання цьому негативному явищу міністерство планує спільно з міжнародними організаціями провести навчальні заходи для священнослужителів та представників релігійних організацій щодо протидії торгівлі людьми та боротьби з нею.

У круглому столі також взяла участь заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Духовного управління мусульман України та Об’єднання іудейських релігійних організацій України, а також фахівці Мінсоцполітики, Національної поліції та громадських організацій.

Представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, священник УГКЦ о. Олекса Петрів у контексті боротьби з торгівлею людьми звернув увагу на комерційне сурогатне материнство, наголошуючи, що така практика заборонена в багатьох країнах Європи. Однак в Україні ця проблематика особливо погіршується внаслідок пандемії COVID-19, у зв’язку з якою багато людей відчули матеріальні труднощі.

Торгівля людьми є негативним явищем, яке охопило практично всі регіони та країни світу, незалежно від рівня їх економічного розвитку. Проблема торгівлі людьми є актуальною і для України. В першу чергу це пов’язано з масштабним залученням населення країни до зовнішньої трудової міграції. Загроза потрапити в тенета торгівців людьми залишається найбільш небезпечним ризиком роботи за кордоном. Втрата доходів через вимушене перебування вдома, втрата роботи, соціальних контактів, ускладнений доступ до соціальних послуг та сервісів, недоступність багатьох сервісів, закритість кордонів, страх за власне здоров’я та здоров’я близьких, все це збільшує уразливість населення до торгівлі людьми.

Фото: Мінсоцполітики, МВС