Видання обсягом у 420 сторінок об’єднує в собі більшість документів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з часу її заснування у 1996 році до липня 2021 року. У додатку читачі зможуть побачити фотолітопис 25-річної діяльності ВРЦіРО.

У збірник увійшли архівні та раніше не опубліковані звернення та офіційні листи ВРЦіРО. Видання покликане ознайомити читачів з позицією Ради Церков щодо широкого кола суспільно-політичних питань, порушених цією найбільшою та найавторитетнішою міжконфесійною громадською інституцією. 

Хронологічний покажчик наприкінці збірника допоможе побачити розвиток діяльності Ради Церков та спростить пошук документів. 

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій видала цей збірник документів у співпраці з Інститутом релігійної свободи. 

Електронна версія збірника документів ВРЦіРО доступна для безкоштовного завантаження: vrciro.org.ua/files/2021-1996_UCCRO_documents_web.pdf

Збірник документів ВРЦіРО складається з таких розділів:

 1. Інформація про ВРЦІРО
 2. Внутрішні документи ВРЦІРО
 3. Угоди з органами влади
 4. Звернення щодо розвитку державно-церковних відносин
 5. Звернення щодо утвердження справедливості
 6. Звернення щодо виборів і суспільно-політичних питань
 7. Звернення під час Революції Гідності
 8. Звернення у зв’язку з агресією Росії проти України
 9. Звернення на захист сім’ї та дітей
 10. Звернення щодо гендерної ідеології
 11. Звернення у сфері охорони здоров’я
 12. Звернення щодо окремих законодавчих ініціатив
 13. Документи Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння
 14. Звернення з різних соціальних проблем
 15. Звернення щодо історичних подій
 16. Звернення на міжнародному рівні
 17. Хронологічний покажчик
 18. Фотолітопис 25-річної діяльності ВРЦіРО 

До збірника не увійшло кілька звернень, підписаних окремими членами ВРЦіРО, а не всією Радою. Також у майбутньому видання планується доповнити іншими архівними документами, пошук і опрацювання яких ще триває.

Збірник документів ВРЦіРО буде корисним для науковців, викладачів, студентів світських і духовних навчальних закладів, які вивчають право, богослов’я, релігієзнавство, соціологію та інші галузі суспільних і гуманітарних наук, а також для посадових осіб органів державної та місцевої влади, релігійних та громадських діячів, журналістів і загалом для широкої громадськості.