Електронна версія посібника «Твоє право на свободу віросповідання» вже доступна для безкоштовного завантаження.

В онлайн-презентації посібника взяли участь понад 140 учасників, у тому числі за допомогою прямої трансляції на сторінці Інституту релігійної свободи в Фейсбуці.

Автор посібника, виконавчий директор ІРС Максим Васін, розповів про те, як користуватися виданням. Зокрема, посібник містить 72 гіперпосилання та 72 QR-коди, які дозволять читачам і електронної, і друкованої версій швидко відкривати чинну редакцію закону чи іншого цитованого документу.

Максим Васін
Юрист, автор посібника
Посібник містить чимало ексклюзивних порад з юридичної практики та багаторічного досвіду діяльності Інституту релігійної свободи. Він призначений стати настільною книгою для релігійних діячів та посадовців державних органів у справах релігій, а також буде корисний викладачам і студентам, які вивчають богослов’я, релігієзнавство, право.

Посібник є результатом співпраці нідерландської організації ПАКС та української правозахисної організації Інститут релігійної свободи (ІРС).

Під час презентації голова правління ІРС Олександр Заєць розповів, що дуже часто віруючі та керівники релігійних громад не можуть уповні скористатися своїми правами, оскільки не знають їх або не можуть правильно застосувати багатоманіття законодавчих актів у релігійній сфері. З подібною проблемою часто стикаються і урядовці, особливо на регіональному рівні, яким також цей посібник буде дуже корисним.

Електронну версію посібника можна завантажити за цим посиланням: bit.ly/PAX-Vasin-handbook 

Cтворення та друк цього посібника тиражом у 1000 примірників стало можливим за підтримки ПАКС (лат. – PAX), найбільшої миротворчої організації в Нідерландах. Ця робота тривала в рамках проекту «Віра в релігійний плюралізм», що реалізується ПАКС та фінансується Постійним представництвом Нідерландів при ОБСЄ у Відні.

За словами програмного менеджера ПАКС Андрія Корнійчука, в основу співпраці з Інститутом релігійної свободи закладена реалізація заходів, спрямованих на зміцнення свободи віросповідання як одного з ключових елементів загальної політики в галузі прав людини, а також опрацювання практичного інструментарію. Головна мета проєкту ПАКС в Україні – мінімізувати наявні та потенційні виклики в релігійних спільнотах та зміцнити традицію релігійного плюралізму та рівності в Україні.

Фото: Максим Васін