Візит Патріарха Варфоломія до України відбувся з нагоди відзначення 30-річчя відновлення державної незалежності України.

Варфоломій
Вселенський Патріарх
Ми приїхали до цієї чудової країни, щоб висловити нашу повагу духу свободи та незалежності, який ви втілювали протягом тридцяти років, незважаючи на безліч напруг та викликів, що ви пережили. Коли ми перебуваємо серед цієї різноманітної групи представників християнських церков та релігійних лідерів, ми не можемо не підкреслити, наскільки важливим є міжхристиянський та міжконфесійний діалог у сучасному світі.

З такими словами Його Всесвятість звернувся до членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час зустрічі 23 серпня 2021 року у Києві.

ВРЦіРО, Патріарх Варфоломій, Вселенський Патріарх, Рада Церков, Київ

«Патріарх Варфоломій багато разів підкреслював, що досвід діяльності Всеукраїнської ради Церков потрібно експортувати за межі України, що це унікальна Рада, яка не має аналогів, що це спосіб міжконфесійної і навіть міжрелігійної діяльності, який потрібно поширювати у світі. Ми також відчули, що він справді відкритий до широкого спілкування, що він приїхав не тільки до православних – він приїхав до всіх українців», – прокоментував Головуючий у ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав.

ВРЦіРО, Святослав Шевчук, Яків Дов Блайх, Рада Церков, Київ

Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, розповів поважному гостю, що через роки співіснування християн різних сповідань, мусульман та юдеїв, а також через тривалі антирелігійні гоніння, в Україні склалась унікальна міжрелігійна атмосфера. Вже 25 років ВРЦіРО існує і співпрацює заради миру та взаєморозуміння. Завдяки цьому історичному досвіду представники різних релігійних спільнот можуть співпрацювати на основі взаємної поваги та рівних прав, долаючи суперечності й знаходячи консенсус попри різницю поглядів.

«Залишивши для інших форм діалогу питання, де ми маємо різний погляд, члени Ради зосереджені на тих речах, де ми маємо однакову, спільну чи близьку позицію», – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Вселенський Патріарх Варфоломій, завдяки своєму багаторічному досвіду міжхристиянського та міжрелігійного діалогу відомий у світі як «той, хто наводить мости», як ніхто розуміє складність, проте необхідність діалогічної взаємодії й співпраці між людьми. Він особливо відзначив роль Церкви у розв’язанні протиріч у суспільстві, адже вона здатна «використовувати єлей віри для заспокоєння та загоєння ран інших, а не для розпалювання нових пожеж ненависті».

«Це знак надії, що незважаючи на жахи XX століття, найбільш жорстокої ери в історії людства, наше розуміння діалогу стає все більш вагомим інструментом для побудови мостів та примирення», – наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій.

На завершення зустрічі Його Всесвятості подарували пам’ятну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО.

Після зустрічі Вселенський Патріарх Варфоломій на пам’ять про свій візит в Україну посадив разом з членами ВРЦіРО клени у столичному парку «Володимирська гірка». Його Всесвятість відомий у світі як "зелений Патріарх", адже від початку свого служіння він значну увагу приділяє екологічним проблемам.

Фото: Андрій Сидор