Посібник покликаний посилити практичний вимір міжконфесійної ініціативи «Зупини насильство» (family.org.ua), заснованої у 2020 році, та зробити зусилля церков у сфері протидії домашньому насильству більш ефективними і професійними. 

Під час зустрічі 6 вересня учасники міжконфесійної робочої групи узгодили формат і структуру майбутнього навчального видання. Її створення ініційовано Інститутом релігійної свободи за сприяння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Посібник розробляється для священників, пасторів, інших церковнослужителів та волонтерів, задіяних у сімейному, жіночому, молодіжному служіннях при церквах і релігійних організаціях.

Завдання посібника – ввести в курс проблематики домашнього насильства, звернути увагу служителів церков на цю суспільну проблему та підказати їм можливі першочергові заходи реагування. Посібник не зможе дати вичерпні відповіді на всі можливі питання та ситуації, однак запропонує читачу шукати їх у тематичних розділах вебсайту «Зупини насильство» (family.org.ua).

Це видання допоможе вести душпастирську та просвітницьку роботу серед воцерковленого та світського населення, а також ефективно і своєчасно реагувати на випадки домашнього насильства серед членів релігійних громад і світських людей, які звертаються за душпастирською допомогою до священників, пасторів чи до соціальних закладів, заснованих церквами і релігійними організаціями.

До складу міжконфесійної робочої групи з протидії домашньому насильству, яка розпочала роботу над посібником, увійшли представники Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української християнської євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

Інститут релігійної свободи реалізує проєкт «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.

Фото: Анастасія Заєць