Цього року ІХ Національний молитовний сніданок зібрав близько тисячі делегатів з України та світу і став найбільшим у Європі.

У заході 8 вересня в Українському Домі взяли участь парламентарі, урядовці, голови обласних та міських рад, депутати, конгресмени США, політики країн Європейського Союзу, глави церков і релігійні діячі різних конфесій, військові капелани, науковці, бізнесмени та громадські діячі.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков наголосив на важливості цього заходу для українського політикуму та підкреслив важливість діалогу у різних сферах суспільного життя: 

Це давня традиція, яка направлена на те, щоб об’єднувати людей шляхом діалогу. Саме на таких майданчиках ми можемо зустрічатися, говорити і знаходити спільні точки дотику для того, щоб рухатись вперед. Також ми можемо обговорити і виклики. На жаль, їх сьогодні багато. Діалог дуже важливий. Між людьми, між політиками та з Богом.

Серед провідних політиків з-за кордону були присутні конгресмени США: від Демократичної партії – Хуан Варгас і Джеймс Слеттері, від Республіканської партії – Браян Фітцпатрік та Боб МакЮен.

Організатори зазначили, що це вже дев’ятий молитовний сніданок в Україні і за масштабами він мабуть другий після Сполучених Штатів Америки. 

Павло Унгурян
Голова оргкомітету
Це дуже важливо, що різні політичні сили, опоненти в політиці, різні фракції парламету, різні конфесії українського християнства можуть, об’єднавшись, взяти перемир’я на всі політичні баталії і помолитися Богу про розвиток держави, припинення пандемії, про військових та сім’ї загиблих, про перемогу і мир в Україні.

Свою історію перемоги і випробування розповів олімпійський чемпіон та депутат Верховної Ради Жан Беленюк. 

Інститут релігійної свободи на Національному молитовному сніданку представляв виконавчий директор Максим Васін.

Завершився сніданок спільною молитвою “Отче наш” та духовним гімном України “Боже, великий, єдиний, нам Україну храни” у виконанні Дзідзьо.

Національні молитовні сніданки щорічно проходять в США, Європарламенті, країнах Європейського Союзу та багатьох інших країнах світу. Національні молитовні сніданки в Україні проводяться дев’ять років і вважаються найбільшими в Європі. Цьогорічний сніданок присвячений 30-річчю Незалежності України.

Фото: sobor.com.ua