Парламентарі зі складу міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» ознайомилися з проблематикою суттєвого удорожчання ціни на природний газ та електроенергію для релігійних організацій.

Про це йшла мова під час чергової наради за участі парламентарів та представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Це вже восьма зустріч у цьому форматі.

Учасники зустрічі також звернули увагу на вимоги газопостачальних компанії щодо дороговартісного встановлення газових лічильників із системою дистанційної передачі даних, за відсутності яких релігійним організаціям можуть відключати доступ до природного газу.

В обговоренні цієї проблематики взяв участь заступник Міністра енергетики України Євген Владіміров.

Крім цього, парламентарі ознайомилися з бюрократичними проблемами, з якими зустрічаються релігійні організаціями під час надання благодійної допомоги та розподілу гуманітарної допомоги серед нужденних, оскільки ця діяльність пов’язана із подальшим ускладненим звітуванням перед податковими органами.

Представники ВРЦіРО порушили питання щодо нової обтяжливої та цілком недоцільної вимоги до громадських і благодійних організацій щодо подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників до 11 жовтня цього року під загрозою великих штрафів. І хоча ця вимога не стосується релігійних організацій, створені ними громадські та благодійні організації, незважаючи на їхній неприбутковий статус, змушені витрачати багато часу для складання і подання документів, які лише підтверджують відсутність будь-яких бенефіціарних власників.

Парламентарі погодилися, що ця законодавча вимога має бути відтермінована та переглянута. Присутні члени МДО «Цінності. Гідність. Родина» запевнили, що цього тижня Верховна Рада розгляне відповідний законопроєкт.

Окрему увагу учасники наради приділили проблематиці захисту довкілля. Релігійні діячі підтвердили, що церкви і релігійні організації вже багато років докладають зусиль щодо формування у наших співгромадян екологічної свідомості, відповідального ставлення до довкілля. Церква завжди виступає на стороні екології та пропонує державі низку стратегічних заходів. Одним із них може бути впровадження в систему освіти курсів із виховання дітей в екологічно-правовій свідомості.

У зустрічі взяли участь черговий Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант, єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Олександр Язловецький, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Станіслав Носов, перший заступник Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, представники Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви, Духовного управління мусульман України.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та інші народні депутати: Мар’ян Заблоцький, Ігор Кривошеєв, Роман Грищук («Слуга народу»), Ірина Констанкевич («За майбутнє»), Андрій Шараськін («Голос»). 

У зустрічі також взяли участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, голова правління Центру протидії корупції Вталій Шабунін та директор з питань захисту прав людини НГО iDemocracy Микола Кулеба.

Як повідомляв ІРС, раніше представники МДО «Цінності. Гідність. Родина» та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій домовилися взаємодіяти у законотворчій сфері під час нової сесії Верховної Ради України.