Проблематика захисту віруючих і релігійних громад від переслідувань на окупованих українських територіях Криму і Донбасу стала предметом розмови українських релігійних діячів із Лордом Амедом.

Зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з високопоставленим представником Британського уряду відбулася 6 жовтня в приміщенні Посольства Великої Британії в Києві за участі Посла Мелінди Сіммонс.

Лорд Амед обіймає посади Державного Міністра (міністр Південної Азії, ООН та Британської Співдружності) та Спеціального представника Прем’єр-міністра Великої Британії з питань запобігання сексуальному насильству у конфліктах. У 2018-2019 роках він працював Спеціальним представником Прем'єр-міністра Великої Британії з питань свободи віросповідання чи переконань.

Релігійні діячі представили Лорду Амеду позитивні здобутки міжконфесійного діалогу та державно-церковної взаємодії, які стали можливими завдяки діяльності ВРЦіРО.

Учасники зустрічі також обговорили зусилля українських церков і релігійних організацій у сфері просвітництва, спрямованого на запобіганні домашньому насильству, та допомоги сім’ям, які переживають кризу у стосунках.

Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій на зустрічі представляли Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного Товариства Григорій Комендант, Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній, єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів, протоієрей Української Православної Церкви о. Миколай Данилевич та пастор Української Євангельської Церкви Анатолій Райчинець

У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Фото: Олексій Курка