Проєкт Закону «Про Службу військового капеланства» готується до розгляду у другому читанні та незабаром буде винесений на голосування Верховної Ради України.

Про цей законопроєкт йшла мова під час чергової зустрічі міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» та представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася 1 листопада 2021 року під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта.

Парламентарі повідомили, що процес узгодження поправок завершується, і незабаром закон має бути прийнято.

Крім цього, релігійні діячі порушили перед присутніми урядовцями практичні питання укладання довгострокових договорів на постачання природного газу релігійним громадам із фіксованою ціною. В обговоренні проблематики удорожчання ціни на природний газ та електроенергію для релігійних організацій взяли участь заступник Міністра енергетики України Євген Владіміров, а також представники НАК «Нафтогаз» та газопостачальної компанії «Нафтогаз Трейдинг».

Учасники зустрічі також звернули увагу на питання процедури реєстрації релігійних громад у контексті адміністративної реформи, яка передбачає зміну структури місцевих органів державної влади. Присутні домовилися присвятити цій проблематиці окрему зустріч. 

Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій під час наради представляли Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян та представники Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України. 

Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Роман Костенко та Андрій Шараськін («Голос»). 

У зустрічі також взяли участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та директор з питань захисту прав людини ГО «iDemocracy» Микола Кулеба.

Це вже дев’ята зустріч у рамках діалогу між ВРЦіРО та МДО «Цінності. Гідність. Родина», який розпочався наприкінці 2020 року.

Фото: скріншот з відео RradioSvoboda.org (RFE/RL)