Глава держави обговорив із релігійними діячами питання, які турбують віруючих України різних конфесій.
Володимир Зеленський відзначив, що Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада як ВРЦіРО, та привітав присутніх релігійних діячів із 25-річчям Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
Зустріч Президента України з ВРЦіРО відбулася в президентському Офісі у п’ятницю, 17 грудня 2021 року.
Головуючий у ВРЦіРО подякував Главі держави за зустріч і приділений час:
Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив подяку за те, що після багатьох років розробок і консультацій Закон України «Про Службу військового капеланства» нарешті був прийнятий. Він відзначив, що в Україні формується колективний імунітет не тільки до коронавірусу, але й до корупції, російської агресії та пропаганди. Митрополит побажав, щоб 2022 рік став роком розвитку та поступу: і в економіці, і в сфері духовного життя наших співгромадян.
У відповідь на це Глава держави засвідчив, що для держави та її захисників дуже важливе душпастирське служіння, яке відважно звершують військові капелани різних конфесій. У присутності членів ВРЦіРО Президент Володимир Зеленський підписав цей Закон № 1915-ІХ, який набере чинності з 1 липня 2022 року.
При цьому Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій пояснив Президенту позицію ВРЦіРО щодо Стамбульської конвенції та закликав не ратифіковувати її:
Президент України запевнив ВРЦіРО, що не підпише будь-якого важливого документу без діалогу з главами церков і релігійних організацій. Він наголосив, що проблему насилля в сім’ях треба врегульовувати на рівні законодавства України, підтримуючи сім'ї.
У розвиток обговорення захисту суспільної моралі єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький звернув увагу на відсутність в Україні фільтрів, які б хоч трохи могли обмежувати поширення аморальних медіа продуктів та ігроманії, що шкодить передусім дітям.
Він також закликав Главу держави сприяти забороні комерційного сурогатного материнство в Україні, оскільки по суті воно є різновидом торгівлі людьми. Єпископ побажав Президенту Зеленському чути і дослухатися до побажань людей України – в різних регіонах, що допоможе краще розбудовувати нашу державу, розуміючи реальне становище людей.
Президент України погодився з тим, що сім’я є найкращим осередком для виховання дітей:
Говорячи про миробудівничі ініціативи, які особливо важливі для єднання та гуртування українського суспільства в умовах російської агресії, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім запропонував створити в Україні центр розбудови миру.
Єпископ Закарпатської Реформатської Церкви Олександр Зан-Фабіан звернув увагу на будівництво доріг, як одну із ознак покращення якості життя в Україні, що відзначають заробітчани, які повертаються з-за кордону в Україні.
Єпископ розповів про запрошення Міжконфесійної ради Угорщини відвідати Будапешт, яке надійшло до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Там відбудуться зустрічі на найвищому рівні: з керівництвом країни, представниками парламенту та угорськими релігійними діячами.
Зустріч завершилася взаємною згодою Президента України та членів ВРЦіРО надалі розвивати державно-церковний діалог і взаємодію на рівні керівництва держави.
Для того, щоб спільно знаходити рішення для складних суспільних проблем, члени Ради Церков запропонували створити робочу групу з представників Офісу Президента України та ВРЦіРО.
Фото: president.gov.ua