Глава держави обговорив із релігійними діячами питання, які турбують віруючих України різних конфесій. 

Володимир Зеленський відзначив, що Україна є однією з небагатьох країн, де ефективно діє така міжконфесійна рада як ВРЦіРО, та привітав присутніх релігійних діячів із 25-річчям Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Зустріч Президента України з ВРЦіРО відбулася в президентському Офісі у п’ятницю, 17 грудня 2021 року.

Головуючий у ВРЦіРО подякував Главі держави за зустріч і приділений час: 

Григорій Комендант
Головуючий у ВРЦіРО, президент УБТ
Ця зустріч є надважливою і цінність її в тому, що ВРЦіРО є голосом абсолютної більшості народу України. Це чудова можливість для нас сказати вам чим живуть українці та що їм болить. Бажаю, щоб наша розмова відбулася конструктивно, а її позитивні результати відчули усі громадяни України.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній висловив подяку за те, що після багатьох років розробок і консультацій Закон України «Про Службу військового капеланства» нарешті був прийнятий. Він відзначив, що в Україні формується колективний імунітет не тільки до коронавірусу, але й до корупції, російської агресії та пропаганди. Митрополит побажав, щоб 2022 рік став роком розвитку та поступу: і в економіці, і в сфері духовного життя наших співгромадян.

У відповідь на це Глава держави засвідчив, що для держави та її захисників дуже важливе душпастирське служіння, яке відважно звершують військові капелани різних конфесій. У присутності членів ВРЦіРО Президент Володимир Зеленський підписав цей Закон № 1915-ІХ, який набере чинності з 1 липня 2022 року.

ВРЦіРО, Рада Церков, Президент України, Володимир Зеленський

При цьому Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій пояснив Президенту позицію ВРЦіРО щодо Стамбульської конвенції та закликав не ратифіковувати її: 

У Стамбульській конвенції заховані ідеологічні міни, які можуть підірвати українське суспільство. Закони України добре регулюють усі виклики, пов'язані з домашнім насильством. Зі свого боку церкви і релігійні організації готові співпрацювати з владою в сфері реалізації практичних заходів, спрямованих на запобігання домашньому насильству, адже Стамбульська конвенція не є рішенням цієї проблеми.

Президент України запевнив ВРЦіРО, що не підпише будь-якого важливого документу без діалогу з главами церков і релігійних організацій. Він наголосив, що проблему насилля в сім’ях треба врегульовувати на рівні законодавства України, підтримуючи сім'ї.

Володимир Зеленський
Президент України
У будь-якому разі такі питання мають обговорюватися в широкому колі, і вважаю, що Рада Церков повинна мати представників при обговоренні цього чи альтернативного законодавчого акта, який захистить людей.

У розвиток обговорення захисту суспільної моралі єпископ Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицький звернув увагу на відсутність в Україні фільтрів, які б хоч трохи могли обмежувати поширення аморальних медіа продуктів та ігроманії, що шкодить передусім дітям.

Михайло Паночко
Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської
У 2021 році по статистичним показникам народжуваність в Україні була удвічі меншою, ніж смертність, – це свідчить, що демографічна криза дедалі погіршується. Тому ВРЦіРО пропонує створити окреме Міністерство у справах сім’ї, дітей і молоді, а також довести до завершення реформу інтернатів для сиріт, щоб замість них створювалися дитячі будинки сімейного типу.

Він також закликав Главу держави сприяти забороні комерційного сурогатного материнство в Україні, оскільки по суті воно є різновидом торгівлі людьми. Єпископ побажав Президенту Зеленському чути і дослухатися до побажань людей України – в різних регіонах, що допоможе краще розбудовувати нашу державу, розуміючи реальне становище людей. 

Президент України погодився з тим, що сім’я є найкращим осередком для виховання дітей: 

Володимир Зеленський
Президент України
Я ще не бачив щасливих дітей в інтернатах. Однак у будинках сімейного типу діти мають можливість зростати у любові та турботі.

Говорячи про миробудівничі ініціативи, які особливо важливі для єднання та гуртування українського суспільства в умовах російської агресії, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім запропонував створити в Україні центр розбудови миру.

ВРЦіРО, Рада Церков, Президент України, Володимир Зеленський

Єпископ Закарпатської Реформатської Церкви Олександр Зан-Фабіан звернув увагу на будівництво доріг, як одну із ознак покращення якості життя в Україні, що відзначають заробітчани, які повертаються з-за кордону в Україні. 

Єпископ розповів про запрошення Міжконфесійної ради Угорщини відвідати Будапешт, яке надійшло до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Там відбудуться зустрічі на найвищому рівні: з керівництвом країни, представниками парламенту та угорськими релігійними діячами.

Зустріч завершилася взаємною згодою Президента України та членів ВРЦіРО надалі розвивати державно-церковний діалог і взаємодію на рівні керівництва держави.

Володимир Зеленський
Президент України
Хотів би подякувати вам за те, що ви робите, щоб наше життя було справді мирним і спокійним. Робите своєю працею, своїми молитвами, своїм щоденним життям.

Для того, щоб спільно знаходити рішення для складних суспільних проблем, члени Ради Церков запропонували створити робочу групу з представників Офісу Президента України та ВРЦіРО.

ВРЦіРО, Рада Церков, Президент України, Володимир Зеленський

Фото: president.gov.ua