Рада євангельських протестантських церков України оголосила загальнонаціональну молитву та піст 15-20 березня 2021 року у зв’язку з черговим зростанням числа хворих на коронавірус. 

Звернення з цього приводу глави євангельських церков прийняли на засіданні 10 березня, яке відбулося у Києві за головуванням Старшого єпископа Центру незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія) Анатолія Гаврилюка. 

"Ми, як віруючі в Господа Ісуса Христа, усвідомлюємо нашу відповідальність про благополуччя нашого народу та міста. Тому закликаємо усіх християн України до особливої, ревної молитви та посту за наш народ з вірою, що "дуже могутня ревна молитва праведного" (Біблія, послання Якова 5:16). 

Під час засідання члени РЄПЦУ розглянули також питання державно-церковних відносин, зокрема складнощі з реєстрацією релігійних організацій. Запрошена на засідання Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан пояснила окремі аспекти цієї проблематики. 

Глави євангельських церков звернули увагу на резонансні законопроєкти, які турбують віруючих, зокрема зі сфери державної сімейної політики та суспільної моралі. Присутні проаналізували також регіональні особливості застосування спеціального тарифу на природний газ, передбаченого для релігійних організацій, а також інциденти, пов’язані з відключенням храмів і молитовних будинків від газопостачання. 

З огляду на карантинні умови, Рада євангельських протестантських церков України обговорила різні сценарії проведення щорічних масових заходів: Всеукраїнської Ходи на захист прав дітей і сімей (5 червня), Національного Дня молитви (12 червня), Дня подяки Господу (вересень). 

«Будьмо пильними до обставин та розуміймо Божий час, щоб іти чи стояти. Голос Церкви Христової має звучати для умиротворення одних і натхнення інших», – підсумував після завершення зустрічі Анатолій Гаврилюк, Головуючий у РЄПЦУ.