З тривогою слідкую за зростанням напруження, що загрожує завдати нового удару по мирові в Україні та підважує безпеку на всьому європейському континенті, що має ще ширші наслідки. Звертаюся із палким закликом до всіх людей доброї волі підносити молитви до Всемогутнього Бога, щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам. Той, хто переслідує власні цілі, завдаючи шкоди іншим, зневажає власне покликання людини, бо всі ми створені братами і сестрами. Тому, зі стурбованістю, з огляду на існуюче напруження, пропоную, щоб наступна середа, 26 січня, була Днем молитви за мир.

Папа Франциск, 23 січня, місто Ватикан

* * *

Підтримуючи заклик Святішого Отця, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук закликав усіх вірних Церкви в середу, 26 січня, долучатися до молитовної духовної сторожі. "Хоч би де ви були: вдома чи в транспорті, у дорозі на роботу чи на роботі, у школі чи університеті – прошу вас молитися за мир в Україні. Моліться особисто, а також долучайтеся до молитви спільноти Церкви у своїх парафіях, катедральних храмах, монастирях, де ви перебуваєте".

Це молитовне стояння підтримуватиме ЖИВЕ телебачення, яке впродовж дванадцяти годин – з 9:00 до 21:00 за київським часом – будуватиме ланцюжок глобальної всесвітньої духовної сторожі, духовного чування УГКЦ.

* * *

Підтримуючи цей заклик Папи Франциска, Спільнота святого Егідія закликає всіх людей доброї волі приєднатись до молитви за мир в Україні та світі 26 січня, середу, о 19.30, і в цей день піднести молитви до Всемогутнього Бога, "щоб кожна політична дія та ініціатива більше служила загальнолюдському братерству, а не частковим інтересам". Молитву в Соборі св. Олександра (м. Київ, вул. Костьольна, 17) очолить архієпископ Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.