Церкви і релігійні організації України закликають міжнародну спільноту вжити термінові заходи з організації гуманітарних коридорів для евакуації мешканців із районів, окупованих російськими військами, та тих, де тривають активні бойові дії.

З таким терміновим зверненням Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського Парламенту, інших міжнародних організацій та держав-учасниць ОБСЄ.

Українські релігійні діячі наголошують, що “внаслідок військових дій, обстрілів об’єктів цивільної інфраструктури та житлових будинків багато населених пунктів опинилися на межі гуманітарної катастрофи, а в деяких із них уже повністю зруйновано інфраструктуру для життєзабезпечення цивільного населення”. Зокрема гуманітарні коридори необхідні для евакуації мешканців Харкова, Волновахи та Маріуполя Донецької області, Київської області, Чернігівської області, Херсону та інших населених пунктів.

Багато людей, у тому числі жінок, дітей і людей із інвалідністю, опинилися в умовах загрози для їхнього життя через відсутність води, їжі, безпечних помешкань для проживання, а також постійно знаходяться в небезпеці артилерійських обстрілів чи повітряних атак.

При цьому Рада Церков підкреслює, що заради уникнення військових провокацій, евакуацію цивільного населення через такі гуманітарні коридори можуть здійснювати цивільні волонтери та служителі церков і релігійних організацій.

Нагадаємо, що у перший день повномасштабного агресивного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася "до релігійних і політичних лідерів світу – вже зараз зробіть все можливе, щоби зупинити наступ агресора на Україну”.

ВРЦіРО, гуманітарний коридор, Україна, humanitarian catastrophe, Ukraine, war, Russian aggression