Релігійні спільноти Азербайджану “шоковані” поправками до закону про релігії, схваленими парламентом країни

  Фото: www.newsazerbaijan.ru 
 
В Азербайджані ухвалено дискримінаційний закон щодо релігій

 

БАКУ, Азербайджан – В останньому доступному тексті поправок до азербайджанського закону про релігії, схваленого парламентом країни 8 травня, говориться, що "закони, що стосуються релігійної свободи, – це Конституція, міжнародні зобов'язання, підписані Азербайджаном, цей закон і інші відповідні законодавчі документи". Проте прийняті парламентом поправки протирічать міжнародним стандартам в області права людини і зобов'язанням, взятими на себе Азербайджаном.

 

Одним з прикладів такої невідповідності є залежність державної реєстрації від того, чи зможе спільнота виконати дуже складні вимоги, включаючи нечітко позначений "доктринальний тест", повідомляє Форум 18.

Владі також надана безліч приводів, посилаючись на які вони можуть відмовити в реєстрації або заборонити релігійну організацію, включаючи такі як "порушення соціальне порядку або соціальних встановлень".

Релігійні спільноти і правозахисники засуджують нові зміни в азербайджанському законодавстві. Імам Ільгар Ібрагімоглу, наприклад, скаржиться, що обмеження на продаж релігійної літератури і здійснення релігійного навчання означають, що "влада може інтерпретувати це як заборону на діяльність, на яку немає спеціального дозволу".

Релігійні спільноти і правозахисники Азербайджану шоковані новими обмеженнями, які містяться в поправках до закону. "Поправки не дадуть релігійним спільнотам окріпнути і є кроком назад, до радянського мислення", – сказав Ільгар Ібрагімоглу, мусульманський правозахисник, в інтерв'ю Форуму 18 з Баку 13 травня. Того ж дня глава Баптистського союзу Азербайджану Ілля Зенченко підтердив Форуму 18, що тепер стане важче проводити релігійну діяльність в країні.

Стаття 12 закону в новій редакції вимагає від релігійних організацій представлення "інформації про громадянство, місця мешкання і дату народження осіб, що заснували релігійну спільноту, копії їх паспортів, основи їх релігійного вчення, інформацію про час створення спільноти, її устрій і форми діяльності, традиції, відношення до сім'ї, шлюбу і освіти, інформацію про обмеження прав і обов'язків членів спільноти. Інші документи, які вимагає Закон про державну реєстрацію юридичної особи, також мають бути надані разом з цією заявою".

У поправках не говориться, чим керуватимуться державні органи, приймаючи рішення про реєстрацію спільноти або розглядаючи апеляції на свої рішення. Лише 20 днів дається релігійній організації на подачу апеляції або на внесення змін, потрібних державними чиновниками. Для державних організацій терміни, протягом яких вони повинні прийняти рішення, не встановлені.

 

 

 

Джерело: Портал Credo.ru, Christusimperat.org