Заява старших служителів християнських євангельських Церков України з приводу діяльності Сандея Аделаджа

ЗАЯВА

старших служителів християнських євангельських церков України

з приводу діяльності Сандея Аделаджа, що викликала

за собою негативні наслідки для християн України


 «...і випробував тих, хто себе називає
апостолами, але ними не є, і знайшов, що
фальшиві вони...» (Біблія, Об'явлення 2:2)


16 грудня 2008 року відбулася зустріч старших служителів євангельських церков України із старшим пастором релігійної громади «Посольство Боже» (м.Київ) Сандеєм Аделаджа, метою якої було озвучити претензії та з'ясувати питання, що хвилюють церкви та громадськість України, а також вказати на дії і вислови С.Аделаджа, що не відповідають Священному Письму. Під час цієї зустрічі С.Аделаджа визнав більшість помилок, вибачився та пообіцяв публічно покаятися у визнаних помилках, а також підпорядкувати себе євангельській позиції, висловленій на зустрічі з лідерами євангельських церков України. Зі свого боку ми, як служителі євангельських церков, очікували від пастора Сандея Аделаджа конкретних кроків для виконання обіцяних виправлень.

На наш превеликий жаль, з часу, що минув від вказаної зустрічі, С.Аделаджа не зробив дій, які можна було б розцінити як "вчинення гідного плоду покаяння". Навпаки, на офіційному сайті «Посольства Божого» з'явились інформаційні повідомлення («Сандей Аделаджа подякував лідерам євангельських церков за підтримку», «Сандей Аделаджа: "Несправедливо давати однобічний звіт"», «Звернення пастора Сандея Аделаджа до всіх протестантських віруючих»), які ясно свідчать про те, що Сандей Аделаджа вдався до маніпуляцій інформацією, неправди та самовиправдання.

Нами були взяті до уваги звернення за допомогою і порадою багатьох людей з числа парафіян релігійної громади «Посольство Боже», які постраждали у зв'язку з діяльністю компанії «King's Capital». Свідчення цих людей, аналіз фактів, реакція на претензії єпископів євангельських церков України від 16 грудня 2008 року вказують на те, що пастор Сандей Аделаджа  надихав і здійснював духовне заступництво фінансових структур, що зрештою призвело до жалюгідного духовного та матеріального стану багатьох людей, а також до загрози втрати їх власного житла. Ця діяльність стала приводом для деяких ЗМІ ототожнювати Сандея Аделаджа зі всіма християнськими євангельськими церквами.     

 

Священнослужителі церков раніше неодноразово перестерігали і попереджали С.Аделаджу, але були проігноровані.     

 

Зважаючи на вищевикладене і на підставі Біблії (Іс.56:10-11; Іс.57:17,20-21; Єз.34:1-11; Матф.6:24; Матв.18:17; 1 Пет.5:1-3; 1 Тім.5:20; 1 Тім.6:5-11) ЗАЯВЛЯЄМО:

•    Ми рішуче відмежовуємося від Сандея Аделаджі.


•    Ми засуджуємо:

• Ми констатуємо:
• Ми закликаємо:
• Ми пропонуємо Сандею Аделаджа щиро покаятися у словах і справах,  та віримо, що лише глибоке покаяння може дати очищення та прощення від усіх гріхів та зведень.
(Біблія, Об’явлення 3:18-19: «Раджу тобі купити в Мене золота, в огні перечищеного, щоб збагатитись, і білу одежу, щоб зодягтися, і щоб ганьба наготи твоєї не видна була, а мастю на очі намасти свої очі, щоб бачити. Кого Я люблю, тому докоряю й караю того. Будь же ревний і покайся!»)

Звернення підписали:

Михайло Паночко – Єпископ Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників;

Леонід Падун – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;

Анатолій Глуховський – заступник Старшого єпископа Союзу вільних церков християн євангельської віри України;

Пилип Савочка – Єпископ Церкви християн віри євангельської «Спасіння»;

Валерій Решетинський – Єпископ Об'єднання церков християн віри євангельської «Українська місіонерська церква»;

Анатолій Гаврилюк – президент Об'єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повної Євангелії);

Борис Грисенко – пастор Київської месіанської громади;

Петро Коваленко – Старший пастор Харківської християнської церкви.


м. Київ, 29 грудня 2008 року

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua