Фахівці запропонували наступні кроки для впровадження медичного капеланства в Україні

Відбувся всеукраїнський міжконфесійний круглий стіл на тему «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я».

Участь в онлайн-обговоренні взяли понад 30 учасників, серед яких: представники Міністерства охорони здоров’я України, викладачі закладів духовної та медичної освіти, лікарняні капелани, керівники закладів охорони здоров’я, підрозділів релігійних організацій, що здійснюють служіння у сфері охорони здоров’я, повідомляє Інститут релігійної свободи

Організаторами заходу виступили: ГО «Елеос-Україна», Асоціація капеланів в охороні здоров’я України та Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Роль модератора круглого столу виконав протоієрей Андрій Нагірняк, заступник голови Відділу соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви.

Результатом обговорення стала Резолюція, повний текст якої публікуємо:

РЕЗОЛЮЦІЯ

міжконфесійного онлайн-круглого столу
«ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО КАПЕЛАНСТВА
У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

УСВІДОМЛЮЮЧИ необхідність впровадження інституту професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України, який ефективно функціонує у багатьох країнах світу,

ПІДКРЕСЛЮЮЧИ важливість створення умов для належного забезпечення релігійних прав і потреб та духовної підтримки пацієнтів і персоналу закладів охорони здоров’я,

КОНСТАТУЮЧИ, що в багатьох закладах охорони здоров’я України вже здійснюється душпастирське служіння капеланами-волонтерами, а в окремих закладах охорони здоров’я введено штатні посади священнослужителів,

РОЗУМІЮЧИ потребу в консолідації зусиль держави та релігійної і професійної спільнот у справі створення інституту капеланства у сфері охорони здоров’я,

учасники круглого столу ПРОПОНУЮТЬ:

1. Міністерству охорони здоров’я України та Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій у найближчій перспективі відновити діяльність та оновити склад Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

2. Міністерству охорони здоров’я України відновити діяльність та оновити склад Робочої групи з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я, утвореної наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.06.2019 № 1321.

До складу Робочої групи включити представників Міністерства охорони здоров’я України та Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Завданнями Робочої групи визначити розробку проєктів наступних документів:

3. Громадській раді при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій:

4. Релігійним організаціям України активізувати процес створення та/або розвитку капеланського служіння у сфері охорони здоров’я шляхом:

5. Громадській організації «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України»:

- Етичний кодекс капелана в охороні здоров’я України;

- Професійний стандарт капелана в охороні здоров’я України.

6. Громадській організації «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» з залученням закладів духовної і медичної освіти розробити інформаційно-просвітницькі матеріали та навчальні курси з питань капеланства у сфері охорони здоров’я для керівників органів і закладів охорони здоров’я та медичних працівників.

Міністерству охорони здоров’я України сприяти в організації і проведенні такого навчання та поширенні вказаних матеріалів серед підвідомчих органів і закладів.

Ухвалено 26 лютого 2021 року