Рада Церков звертає увагу на проблеми екології та захисту довкілля

Зловживання природними дарами Всевишнього Творця і руйнування нашого спільного дому є соціально-екологічним гріхом.

Про це заявила Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у Зверненні з нагоди Всеукраїнського дня довкілля і 35 роковин Чорнобильської катастрофи, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Особливу увагу слід приділити створенню сучасної системи нагляду за станом природного довкілля, вдосконаленню екологічного законодавства та впровадженню механізмів його ефективного виконання на загально-національному, регіональному та локальному рівнях.

17 квітня Україна відзначає Всеукраїнський день довкілля, а 26 квітня – вшановує 35-і роковини Чорнобильської катастрофи, яка призвела до згубних соціально-екологічних наслідків планетарного масштабу. У зв’язку з цим релігійні діячі України звертають увагу громадськості та влади на численні проблеми довкілля та соціально-екологічні виклики.

Масова вирубка лісів, зокрема на схилах Карпат; знищення природи неконтрольованим видобутком бурштину; забруднення повітря тепловими електростанціями, металургійними та хімічними підприємствами, а також транспортом; виснаження та деградація земель, забруднення ґрунтів і підземних вод відходами тваринництва та внаслідок надмірного використання мінеральних добрив та отрутохімікатів у сільському господарстві; забруднення довкілля побутовими та промисловими відходами; хаотична забудова зелених зон у містах..., – все це лиш окремі фрагменти сумної картини загальної екологічної ситуації нашої країни.

Рада Церков наголошує, що екологічна криза є закорінена передусім в самій людині, тому для її подолання ключове значення має плекання духовності, моральної відповідальності та культури благоговіння перед життям та бережливого ставлення до нашого спільного, створеного Богом, природного дому.

Релігійні діячі також звертають увагу на те, що в Україні нарешті має бути запроваджена “належна система контролю, юридичної відповідальності, підвищення обізнаності та екологічної (в тому числі й еколого-правової) свідомості населення”.

Оскільки екологічні проблеми загостюються на фоні браку належної екологічної свідомості та культури поведінки, то дуже важливими є екологічна освіта та виховання, які мають починатися з раннього дитинства і тривати все життя.

Потрібен є цілісний підхід й мудре управління природними дарами, бережливе ставлення до речей, одежі, житла, води, енергії та інших ресурсів у всіх без виключення сферах нашого життя та діяльності.

Привчати до природоохоронного бачення варто вже з найменших років у сім’ї, дитячих садках, загальноосвітніх школах, а згодом у вищих навчальних закладах, наголошується у Зверненні ВРЦіРО.

Як повідомляв ІРС, під час онлайн-зустрічі 13 квітня керівництво Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій домовилися взаємодіяти в сфері екологічного просвітництва.