Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) разом з делегацією Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) на чолі з преподобним доктором Джеррі Піллеєм 12 травня 2023 року відвідали храм святого апостола Андрія Первозваного в Бучі, на території якого знаходиться місце масового поховання безневинно вбитих російськими військовими мирних жителів. 

Настоятель храму о. Андрій  розповів присутнім страшні події, свідком яких він був: вбивства мирних людей на вулицях, труднощі поховання місцевих жителів під час окупації, про неможливість ховати жертв російського вторгнення на цвинтарях, про подальшу ексгумацію та масові поховання невпізнаних тіл після звільнення Бучі українськими захисниками.

Буча стала відома всьому світові шокуючими і трагічними наслідками російської окупації, під час якої було вбито сотні мирних жителів.

Священник Андрій розповів делегації ВРЦ про служіння під час окупації: «Морг був вщент заповнений, невпізнані тіла лежали на вулицях, ми не мали можливості поховати людей на кладовищі – воно знаходиться за містом, у полі, під постійним обстрілом. То ж вирішили біля нашого храму поховати усіх у братській могилі. Бо це по-християнськи, адже ми не кидаємо і не спалюємо тіла, як наші вороги».

Представники ВРЦіРО разом із делегацією ВРЦ оглянули розташовану у храмі фотовиставку про звірства росіян у Бучі. Іноземних гостей шокувало побачене. Вони були одностайними у тому, що це злочини проти людяності.

«Це не потрібна і не справедлива війна. Ми докладемо всіх зусиль для встановлення справедливого миру для України. Якою б не була мета цієї війни, ми бачимо наскільки є тяжкими її наслідки. Ми відчуваємо ваш біль і співчуваємо. У ці складні часи нехай Господь вас благословить», – сказав Генеральний секретар Всесвітньої Ради Церков доктор Джері Піллей.

Пізніше, у храмі відбулася спільна молитва представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та делегації  Всесвітньої Ради Церков за справедливий мир в Україні.

З боку ВРЦіРО у цьому заході взяли участь: єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян, який за дорученням Головуючого очолював делегацію українській релігійних діячів, митрофорний протоієрей Української Греко-Католицької Церкви о. Олекса Петрів, а також представники Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Християнської Євангельської Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Духовного управління мусульман України «ДУМУ», Німецької євангелічної лютеранської церкви України та інші.

Також у заходах взяли участь Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський та Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.

Нагадаємо, що у серпні минулого року відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з делегацією Всесвітньої Ради Церков, під час якої учасники обговорили проблематику воєнних злочинів проти релігійних діячів і споруд, а також обмінялися досвідом міжконфесійного діалогу та співпраці.

Фото: ДЕСС