Забезпечення викладання курсів духовно-морального спрямування у закладах освіти стало ключовим питанням обговорення під час засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
У засіданні, яке відбулося 23 вересня 2021 року в приміщенні МОН, взяли участь члени Громадської ради, освітяни з областей України та м. Києва, а також офіційний представник Головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій митрофорний протоієрей УГКЦ Олекса Петрів.
Члени Громадської ради МОН наголосили на важливості підписання Угоди про співпрацю між МОН та ВРЦіРО, а також обмінялися думками щодо можливих кроків, спрямованих на її практичну реалізацію.
Учасники засідання обговорили наявні проблеми у забезпеченні викладання курсів духовно-морального спрямування, а також практичні кроки, спрямовані на покращення ситуації.
Під час засідання з тривогою було відзначено, що у минулому 2020/2021 навчальному році кількість закладів загальної середньої освіти, у яких здійснювалося викладання таких курсів, становила 31,6 % від загальної кількості шкіл в Україні, а кількість учнів, охоплених таким викладанням, - лише 12,6 %. Таким чином, більше 87 % майбутніх громадян України не мають можливості вивчення предметів духовно-морального спрямування, що вкрай негативно впливає на можливості їхнього формування на засадах духовних і моральних цінностей.
Громадська рада одностайно рекомендує надати відповідний гриф Міністерства освіти і науки України програмам з курсів духовно-морального спрямування, зокрема програмам «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі». Крім цього, важливим є відновлення діяльності експертної комісії при МОН з етики та предметів духовно-морального спрямування.
Фото: Halyna Tereshchuk (RFE/RL)