Видання обсягом у 420 сторінок об’єднує в собі більшість документів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з часу її заснування у 1996 році до липня 2021 року. У додатку читачі зможуть побачити фотолітопис 25-річної діяльності ВРЦіРО.
У збірник увійшли архівні та раніше не опубліковані звернення та офіційні листи ВРЦіРО. Видання покликане ознайомити читачів з позицією Ради Церков щодо широкого кола суспільно-політичних питань, порушених цією найбільшою та найавторитетнішою міжконфесійною громадською інституцією.
Хронологічний покажчик наприкінці збірника допоможе побачити розвиток діяльності Ради Церков та спростить пошук документів.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій видала цей збірник документів у співпраці з Інститутом релігійної свободи.
Електронна версія збірника документів ВРЦіРО доступна для безкоштовного завантаження: vrciro.org.ua/files/2021-1996_UCCRO_documents_web.pdf
Збірник документів ВРЦіРО складається з таких розділів:
- Інформація про ВРЦІРО
- Внутрішні документи ВРЦІРО
- Угоди з органами влади
- Звернення щодо розвитку державно-церковних відносин
- Звернення щодо утвердження справедливості
- Звернення щодо виборів і суспільно-політичних питань
- Звернення під час Революції Гідності
- Звернення у зв’язку з агресією Росії проти України
- Звернення на захист сім’ї та дітей
- Звернення щодо гендерної ідеології
- Звернення у сфері охорони здоров’я
- Звернення щодо окремих законодавчих ініціатив
- Документи Комісії ВРЦіРО з питань соціального служіння
- Звернення з різних соціальних проблем
- Звернення щодо історичних подій
- Звернення на міжнародному рівні
- Хронологічний покажчик
- Фотолітопис 25-річної діяльності ВРЦіРО
До збірника не увійшло кілька звернень, підписаних окремими членами ВРЦіРО, а не всією Радою. Також у майбутньому видання планується доповнити іншими архівними документами, пошук і опрацювання яких ще триває.
Збірник документів ВРЦіРО буде корисним для науковців, викладачів, студентів світських і духовних навчальних закладів, які вивчають право, богослов’я, релігієзнавство, соціологію та інші галузі суспільних і гуманітарних наук, а також для посадових осіб органів державної та місцевої влади, релігійних та громадських діячів, журналістів і загалом для широкої громадськості.