Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви
Багатьох людей цікавить, що буде з християнською етикою в школах.
Це питання було в центрі уваги на всіх зустрічах Всеукраїнської Ради Церков із Міністерством освіти і науки України, тому що йдеться про світоглядну складову в освіті. Під час останньої зустрічі ВРЦіРО з міністром освіти і науки України, що відбулася 11 лютого 2021 року в Міністерстві, ми про це прямо говорили. З їхнього боку були відкритість і розуміння.
Йшлося про два способи, як це вирішити. Попередні очільники Міносвіти вважали, що не потрібно окремого предмету, натомість усі дисципліни, які викладаються, повинні мати світоглядну складову, базуватися на певних цінностях. Цьому була присвячена освітня реформа. Проте ми говорили, що потрібний окремий предмет, який виховував би дітей на певних засадах. Ми не дійшли згоди, але міністр обіцяв нам бути відкритим до питання християнської етики.
Християнська етика – це певний міжконфесійний продукт. ВРЦіРО свого часу погодилася зробити його спільною платформою, на якій усі її члени базують свою присутність у системі державної освіти. Згодом предмет християнської етики зробили факультативним. А потім, як часто стається з усім необов’язковим, години предмету почали скорочувати. І в деяких частинах України християнська етика почала завмирати.
Я заохочую всіх обстоювати ці навчальні години, зокрема в католицьких школах. Вкотре наголошую, що батьки мають право вимагати в держави, щоб їхніх дітей навіть у державній системі освіти виховували на певних цінностях. Особисто закликаю батьків, які чують мене, – чи з амвону, чи через сучасні засоби комунікації, – щоб писали заяви про християнську етику в школах.
Джерело: сторінка Блаженнішого Святослава у Фейсбуці
Фото: Олександр Савранський