Нова редакція проекту № 4128 потребує корекції в інтересах усіх церков

20:47
1695
Читайте на русском

Схвалений Комітетом законопроект № 4128-д щодо зміни релігійними громадами підлеглості, який фактично є новою редакцією проекту № 4128, має суттєві недоліки, які потребують усунення під час підготовки до другого читання.

Про це Інститут релігійної свободи заявив у середу після засідання Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, який рекомендував парламенту прийняти суттєві зміни до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» одразу в цілому – без розгляду в другому читанні.

Законопроект № 4128-д був зареєстрований у парламенті цього ж дня, 16 січня (автори М.Княжицький, І.Подоляк, В.Єленський), та по суті є новою редакцією проекту № 4128, щодо якого раніше ІРС висловив низку зауважень у своєму експертному коментарі.

Одним з найбільших недоліків законопроекту № 4128-д є запровадження нової перереєстрації всіх релігійних організацій через вимогу привести їхні статути у відповідність до нового закону впродовж року з моменту набрання ним чинності. Слід нагадати, що перереєстрація релігійної організації вимагає нотаріального засвідчення кожного з підписів на новій редакції статуту та на протоколі загальних зборів релігійної організації, що передбачає величезні фінансові витрати для віруючих.

Правозахисники наголошують, що в такій делікатній сфері, як зміна порядку реєстрації релігійних організацій, не можна діяти поспіхом, адже закон вплине на діяльність понад 35 тисяч релігійних організацій різних конфесій. Крім цього, пропоновані зміни розроблялися без участі громадськості, зокрема зацікавлених релігійних організацій, та на момент засідання Комітету не були опубліковані для широкого загалу.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему