Директора християнського інтернату випустили з СІЗО, але звинувачення ще не зняли

19:00
3791
Читайте на русском

Апеляційний суд Запорізької області звільнив з СІЗО Івана Дем’яненка, директора школи-інтернату з дошкільним відділенням «Надія» в районному центрі Приазовське.  

На переконання релігійних лідерів різних конфесій і громадських активістів області проти 61-річного Івана Дем’яненка, який служить пастором церкви євангельських християн-баптистів, поліція сфабрикувала кримінальне звинувачення в трудовій експлуатації неповнолітніх вихованців інтернату та безпідставно домагається засудження, повідомляє Інститут релігійної свободи.

19 жовтня релігійні і громадські діячі Запорізької області спрямували до президента України спільне звернення на підтримку пастора, закликавши забезпечити дотримання Конституції в цій справі та ініціювати службове розслідування законності дій слідчого СУ ГУНП в Запорізькій області Шейко М.О. Серед підписантів були ієрархи та священнослужителі Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Церкви християн віри євангельської, низки церков євангельських християн-баптистів, а також керівники кількох благодійних фондів.

“Усі християнські церкви Запорізької області засвідчили довіру та підтримку до цієї людини та його служіння”, – заявив Дмитро Матюхин, голова ради Запорзького осередку ВМГО «Спілка молодих християн України».

22 жовтня Апеляційний суд Запорізької області скасував рішення Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя, який 12 жовтня арештував пастора Івана Дем’яненка на два місяці, незважаючи на його багаторічну доброчинну діяльність, вік і стан здоров’я.

Євген Дем’яненко, керівник Благодійного фонду «Агапе-Україна»:Суддя першої інстанції винесла рішення посадити за грати на 60 днів людину, яка пенсійного віку, перенесла інсульт, яка віддала 30 років свого життя на виховання дітей. Івана Олександровича хотіли взяти на поруки депутат Верховної Ради, чотири депутата Запорізької обласної ради та голова союзу ЕХБ Запорізької області. 

Адвокат Іван Черкашин, захисник пастора, пояснив, що Запорізьким апеляційним судом було змінено запобіжний захід Івану Дем’яненку, раніше обраний у вигляді тримання під вартою з заставою у 960 тис. грн., на нічний домашній арешт. Цього ж дня підозрюваного було звільнено з СІЗО.

На це рішення біля будівлі та в залі засідань Апеляційного суду очікувало понад 500 людей, які приїхали підтримати пастора і заявити свою незгоду зі звинуваченням поліції, яке вважають свавільним і незаконним.При цьому Івана Дем’яненка до суду не привезли. Він брав участь у засіданні через відеозв’язок. Суд побоювався насильницького визволення пастора, тому застосував такий спосіб участі у суді.

Згідно повідомлення газети «Слово про Слово», в залі суду був присутній заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко. Він заявив присутнім, що має намір взяти директора інтернату на поруки. Звертаючись до присутніх, він повідомив, що у поліції йому порадили не втручатися у цю справу, щоб не руйнувати їхньої статистики.

Івана Дем’яненка хотіли взяти на поруки депутат Верховної Ради, чотири депутата Запорізької обласної ради та голова союзу церков ЕХБ Запорізької області. Однак апеляційний суд вирішив замінити утримання в СІЗО на домашній арешт.

Адвокат Іван Черкашин:Так, це маленька перемога, але весь важкий шлях ще попереду. На меті сторони захисту досягти закриття кримінального провадження на стадії досудового розслідування або дійти до виправдовувального вироку в суді.

Судовий розгляд справи продовжується. Поліція звинувачує пастора Івана Дем’яненка, директора християнської школи-інтернату «Надія», в учинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.149 Кримінального Кодексу України. По цій статті можливе покарання – до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна чи без неї.

Релігійні і громадські діячі Запоріжжя у своєму зверненні заявили, що проти пастора було організовано провокацію, щоб сфабрикувати проти нього кримінальну справу. При цьому співробітники поліції “неповнолітніх вихованців інтернату допитували протягом 7 годин, не надаючи води чи їжі”.

Інститут релігійної свободи буде слідкувати за перебігом судового розгляду та результатами службового розслідування проти співробітників поліції, якщо воно буде розпочато.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.