МВС дозволило фотографуватися на документи в релігійному одязі

14:00
3264

Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба реалізували домовленості, досягнуті з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, щодо можливості фотографування на документи в релігійному одязі. 

Про це у п’ятницю, 22 листопада, заявили в МВС під час презентації нових «Вимог до відцифрованого образу обличчя особи, фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них», затверджених наказом МВС від 18.10.2019 № 875, повідомляє Інститут релігійної свободи

 “Не допускається фотографування особи в головних уборах, накидках та інших аксесуарах, що доповнюють зовнішній вигляд або стиль одягу, за винятком, якщо особа носить у повсякденному житті головний убір з огляду на релігійні переконання”, — зазначено у п. 13 розділу ІІІ Вимог.

Зазначені зміни дозволяють під час фотографування на документи не порушувати права на свободу віросповідання тих віруючих, які згідно своїх релігійних переконань повинні носити релігійний одяг. Нововведення впроваджує міжнародні стандарти в цій сфері, оскільки дозволяється фотографування у релігійних головних уборах, які не закривають обличчя, а тому не перешкоджають ідентифікації особи.

Як приклад, до цього часу з порушенням своїх прав стикалися єпископи і монахині Римсько-Католицької Церкви та Української Греко-Католицької Церкви, іудеї та жінки-мусульманки. Віруючих змушували знімати релігійний одяг не лише під час фотографування, але щоразу під час проходження паспортного контролю.


МВС вирішило відреагувати на цю проблему, оскільки від віруючих різних конфесій надходили численні звернення щодо фотографування в релігійному одязі для оформлення документів, що посвідчують їх особу. Зокрема, йдеться про оформлення паспортів громадянина України та паспортів для виїзду за кордон, посвідок на постійне або тимчасове проживання та посвідчень біженців або осіб які потребують додаткового захисту.

Рівно рік тому, 22 листопада 2018 року, в МВС відбулася міжвідомча нарада за участі керівництва МВС, Державної міграційної служби, представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, а також інших конфесій. Нові вимоги до фотографування на документи стали результатом цієї наради і практичної взаємодії урядовців із релігійною спільнотою під час підготовки нового наказу МВС.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему