76 парламентарів підтримали шкільну програму «Основи сім’ї»

13:00
3672
Читайте на русском

Народні депутати України з різних парламентських фракцій і груп закликали Міністра освіти і науки України не порушувати законодавство, ініціюючи скасування схвального грифу для шкільної програми «Основи сім’ї». 

Ініціатором звернення виступив Народний депутат Віктор М’ялик (група «За майбутнє»), повідомляє Інститут релігійної свободи.

Парламентарів обурило, що всупереч вимогам законодавства МОН ініціювало перегляд рішення про надання схвального грифу програмі «Основи сім’ї», яка викладається факультативно та розрахована для учнів 10-11 класів. Підставою для цього стала “громадська антидискримінаційна експертиза”, яка не передбачена освітнім законодавством для необов’язкових предметів, які викладаються на вибір.

Народні депутати України нагадали міністру Ганні Новосад, що в рекомендаціях кількох парламентських слухань визначена необхідність запровадження просвітницьких програм у навчальних закладах, спрямованих на підготовку молоді до подружнього життя та формування відповідального батьківства.

Раніше на захист цієї програми виступили церкви різних конфесій, окремі приватні навчальні заклади, вчителі та батьківська громадськість. 

У середу, 4 грудня, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала Президенту України скасувати ідеологічно заангажовану антидискримінаційну експертизу підручників і освітніх програм у МОН України, яка не передбачена законами України.

Напередодні зустрічі релігійні діячі та віруючі з різних регіонів спрямували до керівництва парламенту звернення з проханням доопрацювати законопроект № 0931, щоби фанатична боротьба з дискримінацією не призвела до утисків конституційних прав громадян на свободу совісті та вираження поглядів.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Читайте на цю тему