Міська рада Рівного вирішила припинити пропаганду Хелловіну

14:00
5664
Читайте на русском

Депутати Рівненської міської ради з ініціативи християнських церков міста рекомендували заборонити рекламу Хелловіна і саме святкування, щоб запобігти пропаганді суїциду та насилля. 

Таке рішення Рівненські депутати прийняли 25 жовтня 2019 року під час сесії міської ради, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Розгляд цього питання ініціювали глави всіх християнських церков міста. Їхнє спільне звернення до депутатів зачитав з трибуни Олександр Третяк, ректор Рівненської духовної семінарії християн віри євангельської. Причиною такої громадської ініціативи стала небезпечна, на переконання релігійних діячів, реклама Хелловіну одним із торгових центрів Рівного.

Олександр Третяк:На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України «Про рекламу». Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті – пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною.

Зрештою, він закликав депутатів зобов’язати суб’єктів господарювання, які розповсюджують таку рекламу, вжити заходів для приведення її у відповідність до законодавства. Крім того – заборонити відзначення цього свята в системі закладів освіти Рівного, а також створити комісію для контролю за дотримання норм законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Після перерви у міській раді виникла дискусія щодо законності такої реклами.

Як повідомляє UA:Рівне, у підсумку міська рада рекомендувала заборонити рекламу Хелловіну, оскільки його святкування “передбачає перевтілення у всякого роду нечисть: вампірів, духів, смерть, привидів тощо, що здійснює негативний вплив на духовно-моральний стан суспільства, а в першу чергу – на дітей і молодь”.

Рішення депутатів Рівного сформульовано таким чином:

Рекомендувати заборонити пропаганду Хелловіну в місті Рівне, в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності.

За це рішення проголосувало 26 депутатів міської ради, не голосувало двоє обранців. Це рішення найближчим часом мають направити суб’єктам господарювання, до яких є претензії.

Напередодні представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій застерегли, особливо керівників закладів освіти, вчителів і батьків, від впровадження святкування Хелловіну, як духовно небезпечної та чужої для України традиції.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.