Делегація Всеукраїнської Ради Церков зустрілася зі спікером Кнесету

16:44
3149
Читайте на русском / Read in English

Спікер Кнесету обговорив з делегацією Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій напрямки розвитку взаємовідносин між Україною та Державою Ізраїль.

Зустріч з головою ізраїльського парламенту Йоелем Едельштейном, який народився в Україні в Чернівцях, відбулася на другий день візиту українських релігійних діячів до Ізраїлю, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Elisha Henkin

Спікер Кнесету відзначив позитивну роль Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яку вона відіграє, демонструючи спроможність знаходити консенсус в інтересах усього суспільства, незважаючи на об’єктивні відмінності між різними релігіями і конфесіями. На його думку, цей приклад варто наслідувати багатьом політикам, як в Ізраїлі, так і в Україні.

Він поділився з делегацією ВРЦіРО досвідом побудови сильної демократичної держави Ізраїль, яка може дати відсіч іноземним агресорам і водночас прискіпливо дотримуватись належних демократичних процедур, не даючи місце спокусам авторитаризму.

Elisha Henkin

За словами Йоеля Едельштейна, на сьогодні Ізраїль має найбільш ефективну армію у світі, одну з найрозвинутіших економік і при цьому будує свою політичну систему виключно на демократичних засадах парламентської республіки.

Таким чином приклад Ізраїлю спростовує популярне твердження адептів авторитаризму, що тільки сильний авторитарний лідер може привести державу до військових перемог та економічних успіхів. Перебуваючи в оточенні авторитарних режимів, Ізраїль не лише залишається єдиною демократичному країною на Близькому Сході, але й демонструє силу та стрімкий прогрес в усіх сферах економічного, державного та соціального життя. 

Приклад вашої країни показує, що демократія може бути сильною, але для того вона повинна бути заснована на цінностях. І саме релігійні цінності є силою демократії. Бо якщо демократія, і ми це бачимо в Європі, відмовляється від релігійних цінностей, то має тенденцію скотитися або в анархію, або в диктатуру.


Святослав (Шевчук), Глава Української Греко-Католицької Церкви:Приклад вашої країни показує, що демократія може бути сильною, але для того вона повинна бути заснована на цінностях. І саме релігійні цінності є силою демократії. Бо якщо демократія, і ми це бачимо в Європі, відмовляється від релігійних цінностей, то має тенденцію скотитися або в анархію, або в диктатуру.

Він відзначив, що Ізраїль має досвід побудови демократичного суспільства, якого Україна може повчитися. До того ж, Глава УГКЦ підкреслив, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступає за утвердження справжньої демократії в Україні, наріжним каменем якої є повага до гідності кожної людини, незалежно від її національного, етнічного, релігійного походження.

Elisha Henkin

Члени делегації ВРЦіРО також заявили, що вони виступають проти будь-яких проявів антисемітизму та ксенофобії, вважаючи ці прояви чужими для України і неприпустимими для будь-якої країни світу.

По завершенні зустрічі українські релігійні діячі взяли участь в екскурсії по Кнесету. Після цього в стінах ізраїльського парламенту делегація ВРЦіРО провела ділову зустріч з радником голови Єврейської агенції «Сохнут» Ігалем Пальмором, котрий впродовж багатьох років обіймав посаду речника МЗС Ізраїлю. Під час зустрічі він розповів про програми «Схонуту» щодо підтримки діаспори, збереження національної культури, традицій та самобутності. Пан Пальмор запропонував українській стороні детально ознайомитись з відповідними програми та в разі необхідності адаптувати їх під потреби закордонних українців.

Як повідомляв ІРС, у перший день візиту до Єрусалиму делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провела зустрічі з Президентом Держави Ізраїль, а також Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Офіційний візит делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Ізраїлю відбувається за ініціативи Головуючого у ВРЦіРО, головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха.

Фоторепортаж: Elisha Henkin

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua

Підпишіться на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.